Rusya Ticari Vizesi Üç Şekilde Verilir

Rusya Vize işlemleri

Kırım bölgesi için de alınan Rusya Vizesi Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile yapılan anlaşma gereği yalnız bordo vizelerde zorunludur, bordo vize sahipleri dışında diğer pasaport sahiplerinin ülkeye seyahatlerinde vize aranmamaktadır.

Vize Süreleri 15 İle 90 Gün Arasında Değişir

Vize süreleri 15 ile 90 gün arasında değişen 6 farklı Rusya vizesi mevcuttur, bunlar ticari vize, turistik vize, eğitim vizesi, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, çalışma vizesi ve Rusya transit vizesidir. Rusya transit vizesi yalnızca havalimanında geçen süre için verilmektedir şayet Rusya havalimanında 24 saatten daha uzun süre kalınmayacaksa bu vize türüne gerek yoktur.

Tüm Vizeler İçin Davet Şartı Vardır

2014 yılında yönetimi Rusya Federasyonu’na bağlanan Kırım bölgesi için de Rusya vizesi alınma zorunluluğu vardır, Rusya vize işlemleri için konsolosluklara müracaat edilmektedir bu müracaatlar şahsen yapmakla birlikte kurum ve kuruluşlar kanalı ile de yapılabilmektedir. Rusya Federasyonu her türden vize için davet kriterini şart koşmaktadır, hangi vize için başvuru yaptığınızın önemi olmaksızın tüm vize işlemlerinde davet mektubu mutlaka sunulmalıdır ayrıca ülke her davet mektubuna onay vermemekte yalnız kendi makamlarının onayladığı davetleri dikkate almaktadır.

İstenen Evraklarda Farklılıklar Veya Eklemeler Olmaktadır

Yine Rusya Vize işlemleri için istenen evrakların değişmeyenleri kimlik fotokopisi, davet mektubu, 2 adet biyometrik fotoğraf, başvuru formu, en az altı ay geçerliliği olan pasaport ve yabancı uyruklu vatandaşlara verilen Türkiye Cumhuriyeti ikamet belgesi bunun dışında evraklarda farklılıklar veya eklemeler olmaktadır. Rusya seyahati öncesi rahat olmak ve sorun yaşamak istemeyenlerin tercihi olan Marine Vize’ye info@marinavize.com adresinden ya da watsapp 0 541 963 17 14 ve 0 538 954 74 58 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Rusya Ticari Vizesi Üç Şekilde Verilir

Rusya ticari vizesi üç şekilde verilir tek girişli bu vize tek sefer giriş çıkış hakkı sağlar. İki girişli bu vizede iki kez giriş çıkış sağlar ve süresi 90 gündür. Ve çok girişli bu vizede iki kez giriş çıkış sağlar ve ülkede kalma süresi 90 gündür bir de bir yıllık vize türü vardır bu vizede ise daha fazla giriş çıkış hakkı sağladığı gibi 180 gün için 90 gün ara ile kalma olanağı sunar. Rusya Vize işlemleri 4-10 gün arasında tamamlanmaktadır ama zaman zaman bu süre 30 günü bulmaktadır.

4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.