Rusya Transit Vize Nasıl Alınır

Rusya Transit Vize

Rusya dünyanın en büyük yüz ölçümüne sahip ülkesidir ve binden fazla şehri bulunmaktadır. 2016 senesi öncesinde 90 günü aşmayacak şekilde Türk vatandaşları vizesiz giriş yapabiliyordu. 2016’dan sonra yaşanan belli olaylardan dolayı vizesiz seyahatler kalkmıştır. Rusya Federasyonu’na seyahat etmek isteyen Bordo, Gri ve Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları seyahat sebebi ne olursa olsun vize almak zorundadır. Rusya Transit Vize, turistik vize, çalışma vizesi, ticari vize vb. vize türleri seyahat amacınıza göre belirlenerek, gerekli belgelerle konsolosluğa başvuruda bulunulmalıdır. Seyahati sırasında Rusya’dan geçecek ve çok kısa sürede Rusya’da bulunulması durumunda verilen vize türü Rusya Transit Vize 2020 senesinde Rusya Konsolosluğu tarafından verilmektedir. Marina Vize olarak Rusya için tüm vize türlerinin yönetiminde tam yetkiye sahibiz.

Rusya Transit Vize Nasıl Alınır?

Rusya Transit Vizesi işlemleri tek girişli olup olmayacağına ve geçişinizin sebebine göre değişiklik göstermektedir. Seyahatiniz sırasında tek girişli olarak ve uçakla yolculuk yapacaksanız vizeniz 3 gün geçerli olacaktır.Karadan veya tren ile seyahat edecek kişiler için vizenin geçerliliği on gündür. Bu süreleri belirleyen bazı kriterler vardır. Bu kriterler şu şekilde sıralanabilir;

 • Rusya’ya gidiş-dönüş biletinizin geçerlilik tarihi
 • Gidilen ülkeye giriş tarihi
 • Alınan vizenin süresi

Rusya havalimanında bulunma süresi 24 saati geçmezse vize alınmasına gerek yoktur. Rusya havalimanında kalış süresi 24 saati geçecekse seyahatten önce mutlaka Rusya Transit Vizesi başvurusu yapılmalıdır. Çift girişli transit vizelerin süresi de maksimum bir ay olarak verilmektedir. Rusya’dan transit olarak geçeceğiniz zaman aralığı 1 ayı geçiyorsa o zaman tekrar tek geçişli bir transit vize daha almanız gerekmektedir. Rusya havaalanında 24 saatten az kalacak ve uçak değiştirecek kişilerin vize almasına gerek olmamakla birlikte gidecekleri ülke için kanıtlayıcı belge ve biletlerini yanlarında bulundurmaları zorunludur. Rusya Transit Vize ücreti giriş sayısına göre ve seyahatinizin türüne göre değişiklik göstermektedir. Ücretler ile ilgili detayları bizi arayarak öğrenebilirsiniz. İşlemlerinizi en hızı ve güvenilir şekilde tamamlayan Marina Vize olarak yanınızdayız. Rusya transit vizenin alımında seyahatinizin ayrıntıları ve tarihlerini iyice hesaplamalı ve ona göre vizenizi almalısınız. Rusya’dan transit geçişlerinizde sıkıntı yaşamamanız adına profesyonel danışmanlarımız hizmet vermektedir.

Rusya Transit Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya vizesi başvurularında, Rusya Federasyonu oldukça titiz davranmaktadır ve gerekli belgelerin doğru olarak toplanması oldukça önemlidir. Rusya Transit Vizesi gerekli evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Vize başvuru formu (Marina Vize tarafından Rusça olarak doldurulacaktır.)
 • Rusya Federasyonu onaylı davetiye
 • İki adet biyometrik fotoğraf
 • Pasaport
  1. Pasaportta en az iki adet boş sayfa bulunmalıdır.
  2. Pasaport seyahatinizin bitişinden sonra en az altı ay daha geçerli olmalıdır.
  3. Pasaport cüzdanınızın hasarsız ve yıpranmamış olmalıdır.
 • Rusya’dan giriş çıkış işlemleriniz esnasında farklı ülkelere yapacağınız seyahatleriniz için her bir ülkenin ayrı ayrı vizesi pasaportunuzda bulunmalıdır. Orijinal vizeler gösterilmeli ve fotokopileri de yanınızda olmalıdır.
 • Rusya’ya giriş ve çıkışınızı ispatlayan uçak biletleriniz
 • Sağlık sigortası (Zorunlu değildir fakat sizin faydanıza tavsiye edilir.)

Rusya Transit Vizesi danışmanlığı konusunda profesyonel destek veren acentemiz ile çalışarak vize süreçlerinizi sorunsuz şekilde geçirebilirsiniz. Evrakların başvuru sırasında eksiksiz ve doğru bir şekilde temin edilmesini sağlayarak sizlerin konsolosluğa gelmenize gerek kalmadan işlemlerinizi yürütüyoruz. Rusya transit vizesi sonuçlanma süresi 5 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Resmi tatiller ve konsolosluğun kapalı olduğu günlerde başvuru süreleri uzayabilmektedir. Aynı zamanda vize sonuçlarının ve verileceği sürenin yetkisi sadece Rus konsolosluğudur.

4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.