Rusya Turist Vizesi Nasıl Alınır

Rusya Turist Vizesi

Rusya'ya kısa süreli gezi, turistik ziyaretler veya kültürel etkinliklere katılma gibi sebeplerle ziyaret etmek istiyorsanız Rusya Turist Vizesi almanız gerekmektedir. Rusya Turistik Vizesi 2018 senesinde tek ya da çift girişli olarak Rusya’da en fazla 30 günlük kalma hakkı tanımaktadır.Rusya Federasyonu tur operatörlüğü tarafından alınması gereken onay belgesi alınması şartı sağlandığında verilmektedir. Marina Vize olarak Rusya vizelerinin işlemlerinin yürütülmesi konusunda tam yetkiye sahibiz. Rusya’ya yapacağınız turistik seyahatler için alınan turistik vizeyi aynı zamanda kısa iş görüşmeleri, tıbbi veya bilimsel araştırmalar için gerekli kısa seyahatleriniz için de tercih edebilirsiniz. Bu konuda seyahat amacınızı belirdikten sonra profesyonel danışmanlarımız sizi yönlendirecektir. Bizi arayarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Rusya Turist Vizesi Örneği 

Rusya Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya Turist Vizesi başvurusu sırasında ziyaret sebebinizin net olarak belirtilmesi vize sonucunun olumlu sonuçlanabilmesi açısından oldukça önemlidir. Rusya turist vizesi turistik amaçlı geziler haricinde aynı zamanda 30 güne kadar sergiler, iş görüşmeleri, akademik ve bilimsel araştırma için ziyaret etmek isteyenler katılmak için de bu vize türü alınabilmektedir. Başvuru sırasında doldurulması gereken başvuru formunda seyahat amacınız ve ayrıntıları net olarak belirtilmelidir. Turistik vize genel olarak maksimum 30 süreli olarak verilmektedir. Rusya konsolosluğu ziyaret sebebinize göre vize süresini kısaltma hakkına sahiptir. Örneğin gideceğiniz etkinliğin süresi 6 günse vize 6 gün olarak verilebilmektedir. Bu sebeple evrakların temini ve başvuru formunun doldurulması profesyonel olarak yapılmalıdır. Rusya Turist Vizesi işlemleri acentemiz tarafından tam yetkiyle ve profesyonel olarak yapılmaktadır. Rusya Turist Vizesi ücreti seyahat süresine ve giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Express vize seçeneğiyle daha fazla ücret ödeyip daha kısa sürede turist vizesi almanızda mümkündür.

Rusya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya turist vizesi gerekli evraklar eksiksiz şekilde teslim edilmelidir. Ve bu evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Pasaport
  1. Pasaportunuzun seyahatinizin bitiş tarihinden sonra da en az altı ay geçerli olmalıdır.
  2. Pasaport cüzdanınızın fiziki olarak yıpranmamış olması ve eski olmaması gerekmektedir.
  3. Pasaportunuzun ikinci sayfayı sizin tarafınızdan imzalanmış olmalıdır.
  4. Rusya vizesinin yapıştırılabilmesi için en az iki adet boş sayfa bulunmalıdır.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Voucher yabancı kabul belgesi (Marina Vize aracılığıyla temin edilecektir.)
 • Rusya tarafından kabul edilen Seyahat Sağlık Sigortası (Marina Vize tarafından temin edilecektir.)

Rusya Vizesi için gerekli diğer tüm evraklar Marina Vize tarafından temin edilmekte olup, sizin konsolosluğa gelmenize gerek kalmadan işlemlerinizi yürütüyoruz. Rusya Turist Vizesi danışmanlığı acentemiz tarafından tam yetkiyle yapılmakta olup, profesyonel ekibimiz tarafından takip edilmektedir. Rusya dünyanın en büyük ülkesi olarak, dünyanın sekizde birini kaplamaktadır. 1000 fazla şehri bulunan Rusya’ya yapılacak olan seyahatler için vize alınması zorunludur. Turist vizesi işlemleri 5 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.