Rusya Turistik Vize Nasıl Alınır

Rusya Turistik Vize

Rusya Ankara Büyükelçiliği veya Rusya İstanbul Başkonsolosluğu, Rusya’ya gerçekleştireceğiniz turistik amaçlı ziyaretleriniz için 15 gün ila 1 ay arasında değişen, 1 veya 2 girişli Rusya Turistik Vize vermektedir. Rusya’da bulunan gezilecek yerler için yeterli gelecek bu süre ile tatil planlarınızı ayarlayarak vize başvurusunda bulunmak için bireysel olarak konsolosluğa/büyükelçiliğe gidebileceğiniz gibi, Marina Vize aracılığı ile turistik vize başvurusunda bulunabilirsiniz.İyileşen Rusya ilişkilerine rağmen vizelerin kaldırılması gündeme gelmediği için Rusya Turistik Vize 2020 yılında konsolosluk/büyükelçilik tarafından uygulanmaya devam edilmektedir. Türkiye’nin hangi ilinde yaşarsanız yaşayın vize müracaatlarını konsolosluk/büyükelçilik gelerek yapmanız gerekmektedir.Pek çok kişi için zor olan bu süreçte acentemiz yanınızda yer alarak sizin adınıza gerekli tüm başvuru işlemlerini tamamlayacaktır.

Rusya Turistik Vize Nasıl Alınır?

Rusya’ya yapılacak tatil planları yapılıp, uçak biletleri alındıktan ve otel/hotel rezervasyonu yapıldıktan sonra sıra Rusya Turistik Vize başvurusu yapmaya gelir. Bireysel yapılacak başvurular için Rusya Turistik Vize işlemleri başlatılabilmesi için;

  • Ankara’da/İstanbul’da bulunan Rusya Konsolosluğuna/Büyükelçiliğine gidilerek Rusya Turistik Vize ücreti yatırılmalı,
  • Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından istenen Rusya Turistik Vize başvuru evrakları tamamlanmalı,
  • Tamamlanan evraklar Konsolosluk/Büyükelçilik vize yetkilisine teslim edilmeli,
  • Teslim edilen evraklarla başlatılan Rusya Turistik Vize başvuru sürecinin tamamlanması beklemelidir.

Rusya Turistik Vize Örneği 

İnceleme süreci tamamlandıktan ve vize onayı verildikten sonra Büyükelçilik/Konsolosluk yetkilileri tarafından başvuru sahibine ulaşılarak vizesini teslim alması istenir. Büyükelçilik/Konsolosluk ziyaret edilerek onaylanan Rusya Turistik Vize alınarak planlanan seyahat gerçekleştirilir. Başvuru sürecinden anlaşılacağı gibi bireysel başvurular hangi şehirde ikamet edilirse edilsin 3 kez konsolosluk/büyükelçilik ziyaret edilmelidir. İstanbul veya Ankara’da yaşamayan kişiler için büyük zorluk çıkaran bu durumla karşılaşılmak istenmiyorsa Marina Vize Acentesi aracılığı ile Rusya Turistik vize başvurusunun gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Acentemiz tarafından size özel tanımlanan personelimiz sizin adınıza başvuru evraklarını tamamlayarak Rusya Turistik Vize başvurusunu gerçekleştirir. İnceleme süresi sona erdikten sonra vizenizin onaylanması ile personelimiz konsolosluktan vizenizi teslim alarak adresinize aynı gün içerisinde kargo ile gönderir. Sizin gelerek teslim almanızdan daha kısa sürede onaylı turistik vizeniz elinize ulaşır. Bireysel turistik vize başvuruları için en az 3 kez konsolosluğa giderek tüm evrakları kendinizin temin etmesi gerekirken, acentemizle gerçekleştireceğiniz müracaatlarda hiçbir prosedürle uğraşmazsınız. Siz Rusya tatiliniz için valizinizi hazırlarken deneyimli ekibimiz size bu süre içerisinde vizenizi ulaştırır.

Rusya Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Rusya Turistik Vize başvuruları hızlı inceleme süreci geçirerek, acentemizden Rusya Turistik Vize danışmanlığı hizmeti alarak yaptığınız başvurularınız en fazla 5 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır.Dileyen müşterilerimiz Express turistik vize başvurusunda bulunarak 2 iş günü içerisinde talep ettikleri turistik vizeye ulaşabilirler. Turizmi canlandırmak adına Rus yetkililer tarafından Rusya Turistik Vize gerekli evraklar fazla tutulmamıştır.

  • Rusya Turistik Vize başvuruları için kullanılacak pasaportun istenen standartları ve özellikleri sağlaması istenmektedir. Rusya’dan dönüş tarihi itibari ile en az 6 ay daha geçerlilik süresinin bulunması istenen pasaportunuz yırtık veya yıpranmış olmamalıdır. Pasaportunuzun 2. Sayfasında bulunan imza bölümünü imzalayarak başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Onaylanan vizenizin pasaportunuza işlenebilmesi için 1 adet boş vize sayfanızın bulunması gerekmektedir.
  • Kişisel detayların net bir şekilde belli olabilmesi için beyaz arka fon üzerime çekilmiş, 35 mm genişliğinde ve 45 mm yüksekliğinde bulunan 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir. Fotoğraflarınızda yaşadığınız kişisel değişimlerin belli olabilmesi için en fazla 6 ay içerisinde çekilmiş olduğunuz fotoğrafları kullanmanız tarafımızca tavsiye edilmektedir.
  • Voucher Yabancı Turist Kabul Belgesi almanız gerekmektedir.
  • Rusya Federasyonunda geçerli olan seyahat sağlık sigortanızı yaptırarak, poliçe suretini başvuru dosyanıza koyanız gerekmektedir.
  • Rusya Vize Başvuru formunu Rusça olarak eksiksiz bir şekilde doldurarak imzalamanız gerekmektedir.

Vize başvuruları için acentemizi tercih eden müşterilerimiz pasaport ve fotoğraflarını tarafımıza iletmeleri halinde kalan tüm evraklar acentemiz tarafından temin edilecektir.

4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.