Rusya Vize Var Mı?

Rusya ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ilişkiler son derece olumlu giderken, son zamanlarda yaşanmış olan diplomasi sorunları vize uygulamalarının askıya alınmasına sebebiyet vermiştir. Bu nedenle umuma mahsus pasaport hamilleri, hususi pasaport hamilleri ve hizmet pasaportu hamilleri Rusya’ya gerçekleştirecekleri ziyaretlerde vize uygulamasına tabi tutulmaktadırlar. Diplomatik pasaport hamilleri ise ülkeye yapacakları seyahatlerde 90 günle sınırlı kalmak kaydıyla vizeden muaf tutulmuşlardır. Rusya ve ülkemiz arasındaki politik ilişkilerin her geçen gün değişmesinde paralel olarak “Rusya’ya vize var mı?” sorusu da merak edilen konulardan biri haline gelmiştir. Öyle ki diplomasi haricindeki tüm ziyaretlerde ülkeden vize almak zorunlu kılınmıştır. Bu nedenle seyahat acenteleri ya da konsolosluk ve büyükelçiliklerden ülkeye ziyaret gerçekleştirilmek istendiğine dair başvuruda bulunulması şarttır.

Rusya Vize Örneği

Rusya Vize Örneği

Rusya Vize Ücreti Ne Kadar?

 

Günümüzde vize ile giriş yapılan her ülke için vize harcı ödenmek zorundadır.Vize ücretleri genellikle büyükelçilik ve konsolosluk kararlarıyla belirlenmekte olup, ücretlerin güncellenmesi veya değiştirilmesi de yine ilgili kurumların inisiyatifindedir. Peki Rusya vize ücreti ne kadar?

Türk vatandaşları Rusya ülkesini en çok ziyaret eden insanlar arasında yer almaktadır. Bu ülkeye çeşitli amaçlarla seyahatler gerçekleştirilebilir. Yapılacak olan seyahat türüne göre Rusya vize harcı ödenmesi zorunlu kılınmıştır. Rusya vize ücretleri en son açıklanan kararlar doğrultusunda net bir şekilde duyurulmuştur. Buna göre 15 günlük tek girişlik turistik vize ücreti 175 USD iken, 1 aylık Turistik vize ücreti tek girişli 240

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 

İnsanlar bazı durumlarda yabancı ülkelere yapacakları seyahatler için acele etmek durumunda kalabilmektedirler. Bu nedenle günümüzün en çok merak edilen konularından birisi de “Rusya vizesi kaç günde çıkar?”sorusudur. Öyle ki normal bir başvuru için 4 ile 7 gün arasında sonuçların gelmesi mümkün olacaktır. Ancak aciliyeti bulunan Rusya vizesi için konsolosluk ya da büyükelçiliklerle iletişime geçilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda seyahat acentesi de bu konuda üzerine düşen görevleri yerine getirerek, acil durumlarda en kısa süre içerisinde vize alınmasına yardımcı olmaktadır.

Vize sonuçlarının çabuk çıkmasını isteyen bireylerin evrak teslimi esnasında belgelerinin eksik ya da yanlış bilgilerle doldurulmamış olmasına dikkat etmelidir. Çünkü belgelerdeki tek bir eksiklik ya da yanlış bilgi vize verilmemesine neden olabilir. Ek olarak ise konsolosluk ya da büyükelçiliklere başvuru yapılmadan önce Rusya vize ücretinin ödenerek, dekont temin edilmesi önemli bir gereklilik olmuştur. Vize başvuru için gerekli olan evraklar eksiksiz olarak temin edildiğinde vizelerin onaylanma ihtimali çok daha yüksek olacaktır. Eksiklik söz konusu olduğunda onay verilmemektedir.

4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.