Rusya Vizesi Kıbrıs

Rusya’ya gitmek üzere hazırlık yapan izmir’de oturan kişilerin vize alması gerekmektedir. Bu konuda size yardımcı olacak birçok firma bulunmaktadır. Rusya’nın konsolosluk sitesinde yer alan şartları yerine getirerek ve oradaki yönlendirmeler uyarak vize başvurusunda bulunmak mümkündür. Rusya vizesi alabilmek için pek çok yol bulunmaktadır. Rusya’ya turist olarak gitmek istediğinizi bildirip kısa süreli vize başvurusunda bulunarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Diğer bir yol ise Rusya’dan bir şirket tarafından çalıştırılmak üzere istekte bulunulması ile vize almaktır. Ayrıca öğrenci olarak Rusya’ya gidenlerin öğrenci vizesi alması gerekmektedir. Bütün bu yolların her birinde değişmeyen tek durum Rusya’nın vize konusuna çok önem vermesidir. Bu sebeple vize aldığınız firmanın sizi doğru yönlendirmesi çok büyük önem arz etmektedir. Rusya’ya gitme hazırlığında başlamak üzere Rusya’ya gittiğinizde orada tüm işlemlerinizde yanınızda olan Marina vize ile iletişime geçmeniz işleriniz daha çabuk ve sorunsuz halledilmesi açısından uygun olacaktır.

Rusya Vizesi Başvuru İşlemleri ve Ücretleri

Rusya’ya gitmek isteyenler için Kıbrıs Rusya vize işlemleri konusunun daha basit hale getirilmesinde Marina vize yardımcı olmaktadır. Rusya konsoloslukları ile yapılacak yazışmalardan gerekli olan evrakların hazırlanmasına kadar oldukça uzun ve karmaşık bir süreç olarak görülen Rusya vizesi alma işlemleri iyi bir vize merkezi ile kolaylıkla ve kısa sürede halledilebilmektedir. Marina vize Rusya vize başvurusu işlemlerini yapacak kişilere danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Sizinle her türlü sorularınız ve sorunlarınızla ilgili iletişim kurarak bilgilendirme yapılarak vize işlemlerinizin halledilmesi için çalışmalar yapılmaktadır. Böylece vize alma işlemleri sizin için vakit kaybı olmaktan çıkacaktır. Rusya vizesi Kıbrıs (K.K.T.C) şehrinde yaşayanlar için gerekli olan evraklar kargo veya kurye aracılığıyla tarafımıza ulaştırılmakta ve bu evrakların bize ulaşmasından sonra tüm işlemlerin takibi firmamız tarafından yapılmaktadır.

Rusya Vizesi Örneği

Rusya Vizesi Örneği

Rusya vizesi almak üzere Rusya Büyükelçiliğine veya Konsolosluğuna dilekçe ile yapılan başvurunun ve evrakların teslim edilmesi ve harcın ödenmesinin ardından alınmak istenen vizenin türüne göre 4 ile 10 gün arasında süren bir karar aşamasından sonra size olumlu veya olumsuz bir sonuç verilmektedir. Rusya’ya acil olarak giriş yapmanız gerekiyorsa vize kararının hızlandırılmasını dilekçe ile isteyebilirsiniz. Vize alma süresi bazı durumlarda evrakların incelenmesinin uzun sürmesi sebebiyle 1 aya kadar uzatılabilmektedir. Rusya vizesi ücreti (veya ücretleri) belirlenmiş olan sabit ücretlerdir. Bu ücretlere Konsolosluk harçları ve hizmet bedelleri de dahil edilmektedir. Bu ücretlere ek bir ücret vize başvurusunu yapacak kişilerden talep edilmemektedir. Bütün bu ücretlere ek olarak ödenmesi gereken tek ücret kargo-kurye işlemlerinde yapılan harcamalardır.

Vize alımlarında yardımcı olunan pek çok konudan biri de Voucher (Volçır) Yabancı Turistik Kabul Belgesi’nin Marina vize tarafından alınmasıdır. Voucher (Volçır), vize sırasında istenen önemli bir belgedir. Bu belgeler seyahat acenteları tarafından hazırlanarak  gideceğiniz yerde kalacağınız otele gönderilmektedir. Marina vize tarafından hazırlanarak otele gönderilen bu belgede sizinle ilgili ve yapacağınız seyahatle ilgili tüm bilgileri içermekle birlikte Marina vize ile ilgili de iletişim bilgileri bulunmaktadır. Voucher (Volçır) belgeleri bizim tarafımızdan hazırlanarak diğer işlemlerinizle birlikte otelinize gönderilebileceği gibi hazırladığımız belgeleri satın alıp işlemlerinizi kendiniz takip edebilirsiniz.

Rusya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Rusya’ya farklı nedenlerle yolculuk yapacaklar için vize başvurusunda bulunulması ve vize alınması gerekmektedir. Bunun için gerekli olan evraklar kısaca şu şekilde sıralanabilmektedir:

 

 

  • Pasaportunuz Rusya Seyahatinizin dönüş tarihi düşünülerek en az 6 ay daha geçerlilik süresine sahip olmalıdır.
  • Pasaportun 2. Sayfasındaki imza kısmı pasaport sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.

Pasaportunuzun zarar görmüş olmaması gerekmektedir.

  • Pasaportunuza Rusya Vizesinin yapıştırılması için en az 1 tane boş vize sayfası bulunmalıdır.
  • 2 Adet Fotoğraf  (Fotoğrafların Arka fonu  beyaz olmalı ve Fotoğraflar 6 ay’dan eski olmamalı)
  • Başvuru Formu (Rusça)
  • Voucher (Volçır) Yabancı Turistik Kabul Belgesi
  • Rusya’daki Tur operatörü Tarafından  Alınmış Garanti Mektubu
  • Rusya Federasyonunda Geçerli Seyahat Sağlık sigortası yapılmalıdır.
4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.