Sankt Petersburg Vizesi Nasıl Alınır

St.Petersburg Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları, gerçekleştirecekleri St.Petersburg ziyaretleri için vize işlemine tabi tutulacaktır. St.Petersburg vizesi işlemleri için Rusya Ankara Büyükelçiliği ve Rusya İstanbul Başkonsolosluğu yetkilidir. St.Petersburg’ya Vize almak isteyen Türk vatandaşları, şahsi başvuru tercihlerinde başvuruları için bu iki yetkili kuruma elden başvuru dosyasını teslim etmek zorundadırlar. Marina Vize Acentesinde, St.Petersburg vize danışmanlığı almak isteyen vatandaşlarımız, konsolosluğa uğramadan vize işlemlerini sonuçlandırabilmektedir. Müşterimize özel olarak atadığımız personelimiz, müşterimizin tüm evraklarını eksiksiz bir şekilde temin ederek başvuru dosyasını konsolosluğa iletir. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz pek çok başarılı vize başvurularından edindiğimiz tecrübeler ile St.Petersburg vize başvurularını kısa süre içerisinde olumlu sonuçlandırmaktayız. Onaylanan vizeler aynı gün içerisinde müşterimize posta ile ulaştırılmaktadır.

St.Petersburg Vizesi Nasıl Alınır?

St.Petersburg vizesi başvurusu için gereken pasaportlar için bir takım kurallar belirlenmiştir. St.Petersburg vize işlemlerinde kullanılacak pasaportlarda yırtık veya deformasyon olmamalıdır. Pasaportun geçerlilik tarihi, St.Petersburg’dan dönüş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerlilik süresine sahip olmalıdır. Bu tip eksiklikleri görülen pasaportlarla yapılan vize başvuruları reddedilecektir. St.Petersburg vizesi işlemleri pasaporta işlenen bir vize türü olduğu için pasaportunuzda en az 2 adet boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportunuzun bu şartları sağladığından emin olduktan sonra 2. Sayfasında bulunan pasaportun hamili bölümünün imzalı olmasına dikkat ederek pasaportunuzu vize başvurusuna uygun hale getirirmiş olursunuz. Vize başvurularında kullanılacak biyometrik fotoğraflar ile ilgili konsolosluğun belirlediği standartlar bulunmaktadır. 35 mm x 45 mm ebatlarında olacak olan biyometrik fotoğraflardan 2 adet istenirken, fotoğrafların beyaz arka fon üzerine çekilmiş olması, kişinin tüm ayrıntılarının net bir şekilde fotoğrafta belli olması gerekmektedir. Fotoğrafların kişinin güncel halini göstermesi amacıyla en fazla 6 ay içerisinde çekilmiş olması vize işlemleri için tavsiye edilmektedir. Pasaport ve fotoğraf işlemini halleden adaylar, Voucher Yabancı Turistik Kabul Belgesi ve Rusya’da bulunan tur operatörü tarafından temin edilecek garanti belgesini tamamlamaları gerekmektedir. Bu evraklar tamamlandıktan sonra başvuru sahibi, tüm Rusya Federasyonu ülkelerinde geçerli olacak seyahat sağlık sigortasını yaptırdıktan sonra St.Petersburg Vizesi ücreti ödendi makbuzunu alarak, Rusça St.Petersburg Vize Başvuru Formunu doldurarak imzalar. Tamamlanan başvuru dosyasını elden konsolosluğa teslim etmesi ile vize onay sürecine girilir. Acentemizden vize danışmanlığı hizmeti alan başvuru sahiplerinin, pasaportları ve fotoğraflarını tarafımıza posta yolu ile ulaştırmaları halinde kalan tüm evraklarını acentemiz personelleri tamamlayarak başvuru dosyasını konsolosluğa teslim eder. İnternet sitemizde bulunan St.Petersburg Vizesi örneği üzerinden görüldüğü gibi onaylanmış hali ile St.Petersburg vizesi tarafımızdan müşterimize ulaştırılır.

St.Petersburg Vize Çeşitleri

Tüm St.Petersburg ve Rusya vize çeşitleri için yetkili acente olan Marina Vize, 2 ila 60 iş günü arasında tüm St.Petersburg vize çeşitleri için onay alabilmektedir. St.Petersburg’ya Vize danışmanlığı almak için acentemizi tercih eden pek çok müşterimiz, verdiğimiz hızlı hizmetten oldukça memnun kalmıştır. Hiçbir problem yaşanmadan St.Petersburg vize onayı, alındığı gün müşterimize posta ile ulaştırılmaktadır.

  • St.Petersburg Turistik Vizesi: Turistik ziyaretler için St.Petersburg, ülkemiz vatandaşları arasında oldukça popülerdir. Her yıl binler kişi kış tatillerinde St.Petersburg’ya giderek ülkenin tüm güzelliklerini doyasıya gezmektedir. Acentemiz 15 günlük ve 1 aylık St.Petersburg Turistik Vizesi onayını 5 iş günü içerisinde alabilmektedir.
  • St.Petersburg Çalışma Vizesi: St.Petersburg’da pek çok Türk çalışan bulunmaktadır. Yurt dışında çalışmak için pek çok kişinin tercih ettiği St.Petersburg’ya 3 yıl süreli çalışma vizesi verilmektedir. Acentemiz tarafından 4000 Dolar ücret ile 60 iş günü içerisinde St.Petersburg Çalışma Vizesi alınabilmektedir. Firma ile yapılacak yazışmalar ve gerekli tüm evraklar acentemiz tarafından temin edilerek konsolosluğa teslim edilecek, onay süreci yakından takip edilecektir.
  • St.Petersburg Eğitim Vizesi: St.Petersburg’da eğitim görmek isteyen Türk öğrencileri, St.Petersburg Eğitim Vizesi aldıktan sonra hayallerindeki eğitim için önlerinde bir engel bulunmayacaktır. St.Petersburg’ya eğitime gidecek öğrenciler için yorucu ve uzun zaman vize başvurusu işlemlerini acentemiz hızlı bir şekilde sonuçlandırmaktadır. Öğrencilerimize aldıkları vize onayı kapılarından teslim edilecek ve bulundukları şehirden ayrılmak zorunda kalmadan St.Petersburg Eğitim Vizesi sahibi olabileceklerdir.
  • St.Petersburg Evlilik Vizesi: Pek çok Türk gencinin hayalini süsleyen Rus eşi bularak dünya evine girebilmek için St.Petersburg Evlilik Vizesi gerekmektedir. Acentemiz tarafından hızlı bir şekilde St.Petersburg Evlilik Vizesi alınabilmektedir. Acentemiz, evlilik vizesi müracaatında bulunacak müşterimizin konsolosluğa uğramasına gerek kalmadan gerekli tüm başvuru işlemlerini hallederek vize onayını almaktadır. Siz düğün hazırlıkları ile uğraşırken acentemiz sizin adınıza vizenizi hızlı bir şekilde temin edecektir.
  • St.Petersburg Express Vize: St.Petersburg vize onay sürecini hızlandırmak acentemiz ile mümkündür. Turistik, ticari ve özel ziyaret amaçlı alınacak vize işlemleri için Express vize uygulaması yapılmakta olup, 2 iş günü içerisinde talep edilen vize onayı alınabilmektedir. Konsolosluğa gelme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Hızlı seyahat ihtiyaçlarınız için acentemizde vize danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz.
  • St.Petersburg Ticari Vize: İş adamları için vakit çok önemlidir. Acentemiz, St.Petersburg Ticari Vize başvuru işlemlerini profesyonel bir şekilde çözüme ulaştırmaktadır. Vize danışmanlığı hizmeti alan şirket yetkililer, 3 aylık ve 1 yıllık çok girişli vize onaylarını 5 iş günü içerisinde alabilmektedir. Konsolosluğa gelme zorunluluğu bulunmaması ve hızlı onay alabilmemiz şirket yetkilileri için bulunmaz bir kolaylıktır.
4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.