Sierra Leone Ticari Vizeİçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti’nin Afrika ülkelerine insani yardımlarını artırması süreci ile başlayan Afrika ülkeleri ile olan ikili ilişkilerde yaşanan ivme artışı, Sierra Leone de dahil olmak üzere tüm Afrika ülkelerinde artış gösterdi. Türk iş adamlarına kapılarını açan Sierra Leone Cumhuriyeti, Sierra Leone ticari vize alınması halinde gerçekleştirilecek ticari ziyaretlere onay vermektedir. Sierra Leone ticari vize 2020 yılında Sierra Leone Fahri Konsolosluğu tarafından verilmektedir. Fahri Konsolosluğa doğrudan başvuru iletilebildiği gibi talep edilmesi haline başvuru işlemleri için Marina Vize Başvuru MerkeziAcentesi yapılacak Sierra Leone vize başvurularını kabul etmektedir. Acentemiz Sierra Leone vizesi alma konusunda Konsoloslukça yetkilendirilmiş olup Türkiye’nin her ilinden gelecek ticari vize taleplerini kabul etmektedir.

Sierra Leone Ticari Vize Nasıl Alınır?

Afrika ülkeleri ile olan ikili anlaşmalar ve devlet bürokrasisi bazında gerçekleştirilen karşılıklı ziyaretler sonrasında tüm Afrika ülkelerinde olduğu gibi Sierra Leone Cumhuriyeti’nin kapıları Türk iş adamlarına ardına kadar açılmıştır. Gerçekleştirecekleri ticari ziyaretler için Sierra Leone ticari vize başvurusu yapmak isteyen işveren veya işveren vekilleri, aşağıda listede belirtilen sıralamaya uyarak vize başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.

 • Sierra Leone Fahri Konsolosluğu’na gidilerek vize yetkilisinin ticari vize başvuru için talep ettiği Sierra Leone ticari vize ücreti ödemesi gerçekleştirilmelidir.
 • Fahri Konsolosluğa gerçekleştirilen ödemenin ardından Sierra Leone ticari vize işlemleri başlatılması için gerekli olan evraklar temin edilerek vize yetkilisine teslim edilmelidir.
 • Evrakların teslim edilmesi ile başlayan vize inceleme sürecinin olumlu sonuçlanması halinde yenide Sierra Leone Fahri Konsolosluğu’na gidilerek onaylı ticari vize başvuru sahibi tarafından elden teslim alınmalıdır.

Görüleceği üzere direkt olarak Fahri Konsolosluğa başvuru gerçekleştirilmesi halinde bilinmeyen bir dünyaya atılacak pek çok adımın onay sürecini olumsuz etkileyebileceği gibi tüm işlemler ile başvuru sahibinin bizzat ilgilenmesi oldukça zahmetli ve uğraştırıcı olacaktır. Fahri Konsolosluğa başvuru gerçekleştirmek yerine acentemizden hizmet talep eden işverenlere gerekli onaylı vizeyi alabilmeleri için yapılması gereken tüm işlemler personellerimiz tarafından gerçekleştirilecektir. Ticari vize başvuru aşamasının hiçbir anında müdahil olmayacak olan işverenlerden hizmet bedelimiz ve Konsolosluk harcamaları dahil edilerek hesaplanan;

 • 3 aylık standart ticari vize başvurusu için 110 Dolar,
 • 6 aylık standart ticari vize başvurusu için 180 Dolar

Talep edilmektedir.

Sierra Leone Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Sierra Leone Fahri Konsolosluğu’na teslim edilmesi gereken Sierra Leone ticari vize gerekli evraklar listesi güncel haliyle aşağıda verilmiştir:

 • 2 adet boş vize onay sayfasına ve ticari vizenin geçerlilik süreceği süreden 6 ay daha fazla geçerlilik süresine sahip olan son 10 yıl içerisinde alınmış pasaport,
 • 35x45 mm ebatlarında ve beyaz arka fon üzerine çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Eksiksiz olarak doldurularak başvuru sahibi tarafından imzalanmış Sierra Leone Ticari Vize Başvuru Formu,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Sierra Leone seyahatinde tercih edilen ulaşım aracına gerçekleştirilen rezervasyonlar,
 • Sierra Leone’de gerçekleştirilecek konaklamalarda kullanılacak otel/hotel rezervasyonları,
 • Şirket antetli kağıdına yazılmış ve şirket müdürü tarafından imzalanmış Vize Talep Dilekçesi,
 • Son 3 aylık hesap hareketlerinin gözlenebildiği, son 1 hafta içerisinde alınmış ayrıntılı banka hesap dökümü,
 • Şirkete ait vergi levhası, faaliyet belgesi, noter onaylı imza sirküleri, Ticari Sicil Gazetesi fotokopisi,
 • Başvuru sahibinin şirket çalışanı olması halinde SGK İşe Giriş Bildirgesi ve SGH 4/A Hizmet Dökümü

Belgelerinin teslim edilmesi gerekmektedir. Sizin temin etmeniz gereken evrakları kargo ile göndermeniz halinde kalan tüm evrakları temin etmekle işe başlayan Marina Vize Başvuru Merkezi Acentesi, başvuruyu gerçekleştirerek onaylı ticari vizeyi adresinize göndermektedir. Sierra Leone Fahri Konsolosluğu’na direkt yapılacak başvurularda talep edilmesi halinde acentemiz Sierra Leone ticari vize danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Başvuru sürecinin her aşamasında bilgilendirilen danışmanlık müşterimiz, başarılı bir vize başvuru süreci geçirebilmektedir. Acentemizi tercih ederek gerçekleştirilen ticari vize başvuruları 7 iş günü içerisinde sonuçlanabilmekte olup bu süre Ekspres vize uygulaması ile 3 iş gününe kadar kısaltılabilmektedir.

4.90 / 5 (448 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.