Sierra Leone Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Batı Afrika'nın dikkat çeken ülkesi Sierra Leone, eşsiz doğasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle ülke coğrafyasında yer alan çok sayıda aslan bulunmasından dolayı turistik ziyaretler giderek artış gösteriyor. Ülkemizden de Sierra Leone turist vizesi almak isteyenlerin sayısındaki artış dikkatlerden kaçmıyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 3 ay geçerli olan turist vizesi verilebilmektedir. Turizm amaçlı seyahatler için de 3 aylık süreç oldukça yeterli olacaktır. 

Seyahat planlarında vizeye bağlı herhangi bir aksama yaşanmaması adına vize başvurularının son günlere bırakılmaması tavsiye ediliyor. Her ne kadar günümüzde gelişen online sistemler ile oldukça kısa sürede vize verilebiliyor olsa da istisnai durumlarda tahmin edilenden daha uzun sürebildiği unutulmamalıdır. 

Sadece 3 İş Gününde Sierra Leone Vizesi

Normal vize başvurularında Sierra Leone için turist vizesinin sonuçlanması 7 iş gününü bulabiliyor. Zaman noktasında problem yaşayanlar için ise Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından ekspres vize hizmeti imkanı sunuluyor. Ekspres vize hizmeti ile sadece 3 iş günü içerisinde vizenin alınabildiği belirtiliyor. 

Her iki vize başvuru çeşidinde de son karar konsolosluk yetkililerine aittir. Bu sebepten dolayı da konsolosluk yetkililerinin kararına bağlı olarak belirtilen sürelerden daha uzun sürebildiği unutulmamalıdır. Her koşulda vize başvurusunu erken bir tarihte yapmış olmak sürecin stressiz geçmesi için önem taşımaktadır. 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14
Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]
Web: https://www.marinavize.com

4.90 / 5 (442 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.