Sierra Leone Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Sierra Leone’ye seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmek için vize almaları gerekmektedir. İki devlet arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmadığından, Türk ve Sierra Leone vatandaşlarının seyahatlerini gerçekleştirebilmek için vize almaları gerekmektedir. Umumi pasaport, hususi pasaport, hizmet pasaport ve diplomatik pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hepsi Sierra Leone ye yapacakları seyahatlerde vizeye tabidir.

Sierra Leone’ye vize almak için müracaatlar Ankara da bulunan Sierra Leonefahri konsolosluğuna yapılmaktadır. Marina Vize Başvuru Merkezi danışmanlığı Sierra Leone Vize işlemlerinizi 5 ile 7 iş günü içeresinde gerçekleştirmektedir. Ülkeye giriş yapabilmek için alınması gereken ticari ve seyahat vizesi başvurularınızı sizin adınıza Sierra Leone konsolosluğuna yapan Marina Vize Başvuru Merkezi olumlu geri dönüşler almanızı sağlar.

Sierra Leone Vizesi Nasıl Alınır?

Sierra Leone vizesi başvurusu, Sierra Leone fahri konsolosluğuna yapılmaktadır.  Sierra Leone vizesi işlemleri konsolosluk tarafından talep edilen gerekli evrakların tamamlanarak, konsolosluğa teslim edilmesinden sonra başlamaktadır. Vize işlemleriniz ortalama 7 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Sierra Leone vizesi ücreti, vizenin türüne ve süresine göre 110 USD ile 200 USD arasında değişiklik göstermektedir.Vize işlemlerinin başlaması için gerekli olan evraklar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Pasaport
  • Sierra Leone vizesinin yapıştırılabilmesi için, pasaportta en az iki adet boş sayfa bulunmalıdır.
  • Pasaportun hasarlı veya yırtık olmaması gerekmektedir.
  • 10 yıldan eski olan pasaportlar kabul edilmemektedir.
  • Sierra Leone seyahati sonrasında da en az altı ay daha geçerli olmalıdır.
 • 2 adet fotoğraf
  • Fotoğrafın arka fonunun beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalıdır.
  • Fotoğrafın ebatları 35x45 mm olmalıdır.
  • Rötuşsuz olmalıdır.
 • Vize Başvuru Formu
  • Marina Vize Başvuru Merkezi danışmanları tarafından eksizsiz bir şekilde doldurulacaktır.
  • Vize başvuru formu başvuru sahibi tarafından imzalı olmalıdır.
 • Sierra Leone seyahati için ulaşım ve konaklamaya dair rezervasyonlar
  • Gerekli durumlarda, Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından temin edilmektedir.
 • Banka Hesap Cüzdanı
 • Başvuru sahibi kendine ait olmayan bir firmada çalışıyorsa SGK işe giriş belgesi
 • Başvuru sahibinin kendine ait işyeri var ise şirket evrakları
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Vize tipine göre bu belgelere ek olarak farklı belgeler talep edilebilmektedir. Gerekli ve detaylı bilgiyi Marina Vize Başvuru Merkezi’nden alabilirsiniz. Sierra Leone vizesi örneği, fotoğrafta görüldüğü gibi bir adet fotoğrafınızı, kimlik bilgilerinizi ve vize detaylarınızı içermektedir. Vizenizi aldıktan sonra, vize süreniz boyunca Sierra Leone’de bulunabilirsiniz.

Sierra Leone Vize Çeşitleri

Sierra Leone’ye vize danışmanlığıyapan ve vize başvurularında tam yetkiye sahip olan firmamızla çalışarak, rahat bir vize alım süreci geçirebilir ve seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Seyahat amacınıza göre farklı vize tipleri için başvuruda bulunabilirsiniz. Seyahat amacınız ile seçtiğiniz vize tipinin uyumlu olması oldukça önemlidir. Sierra Leone vize çeşitleri için her konuda Marina Vize Başvuru Merkezi’ne danışabilirsiniz.

 • Sierra Leone Turist Vizesi: Sierra Leone’ye yapacağınız kısa süreli ve turistik amaçlı geziler için almanız gereken vize türü, turist vizesidir. Sierra Leone Konsolosluğu başvuru sahibi hakkında detaylı bilgi istemektedir. Bu sebeple evraklar özenle temin edilmelidir. Sierra Leone turist vizesi 90 gün süre ile verilmekte olup yalnızca tek girişli olarak başvuruda bulunulabilmektedir.
 • Sierra Leone Çalışma Vizesi: Sierra Leone’de çalışmak isteyen Türk vatandaşlarının, çalışma vizesi almaları gerekmektedir. Sierra Leone çalışma vizesi için gerekli evraklar daha kapsamlı olup sonuçlanması da daha uzun sürebilmektedir. Zorlu olan bu vize sürecinde Marina Vize Başvuru Merkezi yanınızda olacaktır. Bu vize türü için en önemli belgelerde biri, Sierra Leone’de çalışılacak olan firmadan gelecek olan davetiye yazısıdır.
 • Sierra Leone Eğitim Vizesi: Sierra Leone’de dil veya üniversite eğitimi almak isteyen Türk vatandaşları, eğitim vizesi almaları gerekmektedir. Eğitim vizesi için en önemli belgelerden biri, Sierra Leone’de eğitim alınacak olan kurumdan gelen davetiye yazısıdır. Eğitim vizesi alınabilmesi için uzun bir süre gerekebilmektedir. Bu sebeple vize alım sürecinizi daha kolay bir şekilde geçirebilmeniz için Marina Vize Başvuru Merkezi’nden danışmanlık alabilirsiniz.
 • Sierra Leone Evlilik Vizesi: Sierra Leone’de yaşayan birinci dereceden akrabası, eşi veya çocukları olan Türk vatandaşları evlilik veya aile birleşimi vizesi almalıdırlar. Bu vize sayesinde kan bağı bulunan kişilerle bir arada yaşanılması sağlanmaktadır. Aynı vize türü Türkiye’de yaşayan eşinin yanında yaşamak isteyen, Sierra Leone vatandaşı için de geçerlidir. Evliliği veya akrabalığı ispatlar belgelerin evrakların arasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Sierra Leone Express Vize: Sierra Leone turistik, özel ziyaret ve ticari vize başvurularınızı Express olarak yapabilirsiniz. Express vize başvurusunda, normal vize başvurularına göre daha fazla ücret ödenmekte olup vize sonuçlanma süresi 3 iş gününe düşmektedir. Sierra Leone turist vizesi için 110 USD ödemeniz gerekirken, Express turist vizesi için 130 USD ödemeniz gerekmektedir. Acil vize almanız gereken durumlarda, bu vize türünü tercih edebilirsiniz.
 • Sierra Leone Ticari Vize: Sierra Leone’ye yapacağınız kısa süreli, ticari amaçlı seyahatleriniz için Sierra Leone ticari vize alabilirsiniz. İş toplantıları, fuarlar ve seminerler için yapacağınız seyahatlerde bu vize türünü alabilirsiniz. Sierra Leone ticari vize en az 3, en fazla 6 aylık olarak alınabilmektedir. Tek veya çok girişli olarak alınabilmekte olan vize türü için davetiye gelmesi gerekmektedir.
4.90 / 5 (448 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.