Tataristan Vizesi Nasıl Alınır

Tüm Rusya Federasyonu ülkelerine yapılacak seyahatlerde olduğu gibi Tataristan’a yapılacak seyahatler için vize alınması gerekmektedir. Rusya İstanbul Başkonsolosluğu ve Rusya Ankara Büyükelçiliği Tataristan vizesi vermeye yetkili merciler olarak Rusya Hükümeti tarafından yetkilendirilmiştir. Tataristan’a vize almak isteyen Türk vatandaşları, bu iki yetkili mercilere şahsen başvuru yapabildiği gibi dilerlerse Marina Vize Acentesine başvuruda bulunarak ikamet ettikleri şehirden ayrılmadan Tataristan vizesine başvuruda bulunabilirler. Vize başvurusu için firmamızı tercih eden müşterilerimize özel atadığımız personelimiz, Tataristan vizesi için istenen tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlayarak müşterimiz adına vize başvurusunda bulunacaktır. Tataristan vize başvurusu konusunda tam yetkili olan acentemiz, konsolosluk ve Rus Hükumeti tarafından yayınlanan güncel prosedürleri takip ederek, vize başvurularının olumsuz sonuçlanabileceği bir eksiklik bırakmamaktadır.

Tataristan Vizesi Nasıl Alınır?

Tataristan Vizesi başvurusu yapacak adayların güncel bir pasaporta ihtiyaçları vardır. Sahip oldukları pasaportlarının yırtık veya deforme olmamış olması gerekmektedir. Sahip olunan pasaportun ikinci sayfasında bulunan pasaport hamilinin imzasının atılarak Tataristan Vizesi işlemleri başlatılmalıdır. Pasaport geçerlilik tarihine başvurudan önce dikkat edilmeli, Tataristan’a yapılacak seyahat programlandıktan sonra dönüş tarihinden en az 6 ay sonraya geçerliliğinin bulunması gerekecektir. Tataristan vizesinin onaylandıktan sonra pasaporta işlenebilmesi için pasaportta en az bir adet boş vize sayfasına ihtiyaç duyulacaktır. Tataristan Vizesi ücreti, başvurulacak vize türüne ve vize geçerlilik süresine göre değişecektir. Tataristan vizesi başvuru işlemlerinde acentemizi tercih eden müşterilerimize sunulan ücretin içerisinde konsoloslukta yapılacak tüm işlemlerin masrafı bulunmaktadır. Ödenen vize ücreti sonrasında ödendi dekontunu alacak başvuru sahipleri, iki adet biyometrik fotoğrafı başvuru dosyalarında bulundurmalıdır. Biyometrik fotoğrafların son altı ay içerisinde çekilmiş olması ve detayların görünebilmesi için fotoğrafta beyaz arka fonun kullanılması gerekmektedir. Vize başvuruları için standart 35 mm x 45 mm ebatlarında biyometrik fotoğraf kullanılmaktadır. Voucher Yabancı Turistik Kabul Belgesi, Rusya’daki tur operatöründen temin edilecek garanti mektubu ve yaptırılan Rusya Federasyonu ülkelerinde geçerli seyahat sağlık sigortası poliçe fotokopisini başvuru dosyasına koyarak dosyayı tamamladıktan sonra, Rusça doldurulacak Tataristan vize başvuru formu doldurularak imzalanır. Şahsi başvurularda tüm bu evrak tamamlama işlerini başvuru sahibi yaparken, acentemizden hizmet alan başvuru sahipleri için tüm bu evraklar tarafımızca temin edilmektedir. Evrakların teslimi için şahsi başvurularda konsolosluğa gelinmesi gerekirken, acentemizden hizmet alan müşterilerimiz bulunduğu ilden ayrılmadan vize başvurusunda bulunur ve onaylanan vizeleri evlerine aynı gün içerisinde gönderilir. Birkaç defa konsolosluğa gelmenize sebep olacak şahsi başvurularla kaybettiğiniz zamana ekstra seyahat masrafları ilave olacaktır. Tataristan Vizesi örneği internet sitemizde mevcut olup, başvurudan önce inceleyebilirsiniz.

Tataristan Vize Çeşitleri

Tataristan’a farklı sebeplerle yapılacak seyahatlerin tümünü kapsayan vize başvuruları için acentemizden hizmet alabilirsiniz. Tataristan’a vize danışmanlığı talebinizi bize iletmeniz ile başlayan başvuru süreci kısa sürede tamamlanarak 2 ila 60 iş günü içerisinde Tataristan vizeniz onaylanarak tarafınıza ulaştırılır. Marina Vize Acentesi, pek çok ülke vize başvurularında olduğu gibi Tataristan vize ve Rusya vize başvurularında tam yetkili acentedir.

  • Tataristan Turistik Vizesi: Konsolosluk tarafından Tataristan’a yapılacak turistik ziyaretler için 15 gün ile 1 ay sürelerde Tataristan Turistik Vizesi verilmektedir. Acentemizde vize başvurusu hizmeti alan müşterilerimiz için 2 ile 5 iş günü arasında turistik vize onayı alınır.
  • Tataristan Çalışma Vizesi: 3 yıllık verilen Tataristan Çalışma Vizesi için acentemiz 4000 Dolar Tataristan Çalışma Vizesi ücreti talep etmektedir. Her vize türünde olduğu gibi tüm konsolosluk masrafları bu ücretin içerisindedir. Çalışmak için başvurulan firmadan gerekli tüm evraklar acentemizde temin edilerek standart evraklar ile birlikte konsolosluğa tarafımızca teslim edilir. Yaklaşık 60 iş günü içerisinde talep edilen Tataristan Çalışma Vizesi alınarak müşterimize aynı gün içerisinde ulaştırılır.
  • Tataristan Eğitim Vizesi: Ülkemizden pek çok öğrenci, lisans ve lisansüstü eğitimleri için Tataristan eğitim kurumlarını tercih etmektedir. Tataristan Eğitim Vizesi gereken öğrencilerimiz için gerekli vize danışmanlık hizmetini aynı profesyonellikte gerçekleştirmekteyiz. Tataristan Eğitim Vizesi başvurusu için acentemize müracaat eden öğrenciler, hazırlanması gereken evraklardan ve uygulanması gereken prosedürlerden uzak kalma şansına sahiptirler. Acentemiz kısa süre içerisinde eğitim vizesini sonuçlandırarak öğrencilerimizin zamanlarını kendilerine bırakır.
  • Tataristan Evlilik Vizesi: Pek çok Türk vatandaşı, Tataristan’da ikamet eden kişiler ile hayatlarını birleştirebilmektedir. Bu mutlu günleri için Tataristan Evlilik Vizesi prosedürleri ile uğraşmak istemeyen müşterilerimize talep ettikleri hızda vize onayını almaktayız. Müşterilerimiz evlilik hazırlıklarını tamamlarken onlar adına vize müracaatını tamamlar ve onaylanan vizelerini taraflarına iletiriz. Tataristan’da bulunan resmi kanallar ile girilecek her türlü yazışma ve temin edilecek her türlü evrak tarafımızca gerçekleştirilecektir.
  • Tataristan Express Vize: Acil Tataristan seyahatleri için hızlı onay sürecine ihtiyaç duyan müşterilerimiz için acentemiz, Tataristan Express Vize hizmetini vermektedir. 2 iş günü içerisinde alınan Tataristan Vizeleri ile müşterimizin aciliyetleri yerine getirilir. Yoğun programı yüzünden Express vize talebinde bulunan pek çok müşterimize programlarının aksamasına engel olacak uzun vize onay sürecini 2 iş gününe kadar kısaltabilmekteyiz.
  • Tataristan Ticari Vize: İş adamlarımız, Tataristan Ticari Vize taleplerinde sıklıkla acentemizde vize danışmanlığı hizmeti talep edebilmektedir. Tataristan’da faaliyet gösteren işletmelere yapacakları ticari ziyaretleri için gerekli tüm evrakları müşterimiz adına temin ederek, 3 ay ile 1 yıl içerisinde değişen geçerlilik sürelerinde Tataristan Ticari vizesi alabilmekteyiz.
4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.