Tayland Ticari Vizesi En Uzun Kaç Aylık Alınabilir?

Tayland ticari vizesi yıllık bir defa alınabilmektedir. Bir yıl içinde tek girişli olarak verilen bu vize için belirlenen süre ise 90 günlük olmaktadır. Vize gerektirmeyen süre ise Türkiye ve Tayland arasında yapılan anlaşma gereğince 30 gündür. 30 günü aşan ticari seyahatlerin ticari vize ile desteklenmesi şarttır. Tayland ticari vizesinin alınabilmesi için ise davetiye oldukça önemlidir.

Tayland Ticari Vizesi İçin Gerekli Davetiye Nasıl Olmalıdır?

Ticari vize için kullanılacak olan bu belge vize işlemi için gereklidir. Bu belgede davet eden şirketin bilgileri açık bir şekilde belirtilmelidir. Bu bilgiler doğrultusunda Tayland konsolosluğu gerekli araştırmaları yaparak kişiye vize işlemi uygular. Ticari vizelerin turistik vizelere göre daha uzun sürebildiği düşünüldüğünde planlanan seyahat tarihinden yaklaşık bir ay önce vize başvurusu yapmak ve bu doğrultuda davetiyeyi Tayland’daki şirketten temin etmek önemlidir.

Tayland Ticari Vizesi İçin Gerekli Bazı Önemli Evraklar

En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaportun olması, kimlik fotokopisi, pasaport fotokopisi, başvuru form dilekçesi, iki adet biometrik fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş olmalı), başvuru sahibinin özgeçmişi ve okul bilgileri, Tayland’da bulunan firmadan gönderilmiş davetiye, başvuranın Tayland’da ne iş yapacağı, ne kadar kalacağı gibi soruları cevaplayan belgeler. Kişiye ve işe bağlı olarak değişkenlik gösterebilen belgelerin temini ve danışmanlık için Marina Vize Başvuru Merkezi’ne gerekli başvurular yapılabilinir. 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14
Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.90 / 5 (416 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.