Ukrayna Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ukrayna Turist Vizesi bir Doğu Avrupa ülkesi olan Ukrayna'ya turistik amaçlı seyahatler için alınan vizeye verilen addır. Ukrayna, toprakları tamamen Avrupa kıtasının içerisinde bulunan yüz ölçümü bakımından Avrupa'nın en büyük ülkesidir. Türkiye'yle ortak olarak, Karadeniz'e komşu olan Ukrayna ile Türkiye arasında bu komşuluk ilişkileri 2012 tarihi itibariye turistik geziler için turistik vizenin kaldırılmasıyla daha da pekişmiştir. Ukrayna Turist Vizesi 2020 yılı içerisinde de alınmasına gerek yoktur. Marina Vize Başvuru Merkezi müşterilerine Ukrayna Turist Vizesi ile ilgili tüm konularda ihtiyacı olan tüm desteği verecektir.

Ukrayna Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Ukrayna ülke sınırları içerisinde bulunan tüm şehirlere Türk vatandaşlarının yapacakları turistik seyahatler için vize alınmasına gerek yoktur. Yani Ukrayna Turist Vizesi başvurusu yapmak gerekmemektedir. Vizesiz turistik seyahat uygulamasında ilk belirlenen vizesiz olarak Ukrayna'ya giriş süresi 30 günken, daha sonra bu süre 60 güne çıkarılmıştır. Ukrayna'ya turistik amaçlı yapılacak geziler sadece pasaport ve Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanıyla yapılabilir. (2017 yılında Ukrayna Bakanlar Kurulu'nda alınan kararla, yeni çipli T.C. kimlik kartlarına sahip olan Türk vatandaşlarından ülkeye girişte pasaport istenmeyecektir) Ancak seyahat süresi iki geçmemelidir. İki aylık turistik seyahat sonunda Türkiye'ye geri dönülmeli, istenirse daha sonra tekrar turistik gezi amacıyla çıkış yapılmalıdır. Ukrayna'ya bir yıl içerisinde maksimum 3 kez vizesiz turistik seyahat yapılabilir. Ancak Türkiye'ye geri dönüldükten sonra tekrar vizesiz seyahat için arada en az bir aylık bir süre olmalıdır. Ukrayna Turist Vizesi işlemleri için sadece pasaportun geçerlilik süresine dikkat edilmeli ve pasaportta en az bir sayfalık boş ver bulunması gerekmektedir. Burada turistik seyahat boyunca Ukrayna'da konaklanacak otel rezervasyonunun ve dönüş uçak biletinin ülkeye girişte görevlilere ibraz edilmesi giriş işlemlerinin çok daha hızlı olmasını sağlayacaktır. Acentemiz tarafından istenildiği takdirde müşterilerine otel rezervasyon ve Ukrayna uçak bileti danışmanlığı da sağlanmaktadır. Bu durumda Ukrayna Turist Vizesi ücreti de ödenmeyecektir. Tüm bu şartlar özellikle 2012 yılından sonra Türk vatandaşlarının Ukrayna'ya giriş sayısını çok büyük oranda arttırmakta, turistik seyahat konusunda en Ukrayna’yı tercih edilen ülkeler sıralamasında en üst sıralara çıkarmaktadır.

Ukrayna Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

2012 yılı itibariyle Ukrayna ile Türkiye arasında karşılıklı olarak turist vizesi kaldırılarak, turistik seyahatler vizeden muaf tutulmuştur. Bu nedenle Ukrayna Turist Vizesi gerekli evraklar konusunda herhangi bir belge ibraz edilmesi gerekmemektedir. Ukrayna'ya vizesiz yapılacak turistik seyahat süresi 60 gündür. Yani iki ay süresince Ukrayna'nın tüm turistik bölgeleri rahatlıkla gezilebilir. Bununla birlikte bu iki ayın sonunda Türkiye'ye geri dönüş yapılmasının ardından, bir aylık süre geçtiğinde tekrar iki aylık Ukrayna'ya turistik seyahat yapılabilir. Türk vatandaşlarının Ukrayna'ya yaptıkları turistik seyahatler sadece pasaport ve nüfus cüzdanıyla yapılabilmekte, Ukrayna tarafından 2017 yılında yayınlanan bir kararla yeni çıkan çipli kimliklere sahip Türk vatandaşlarının Ukrayna'ya girişlerinde pasaport ibraz etmeleri bile gerekmeyecektir. 26 adet idari bölgeye ayrılmış Ukrayna'da Kiev, Donetsk, Odesa, Lviv gibi şehirleri görebilmek, kış turizminde kar konusunda oldukça cömert olan coğrafyasından faydalanabilmek, turistik seyahate en uygun olan Haziran - Eylül arası Ukrayna'nın turistik yerlerini gezebilmek için Ukrayna Turist Vizesi vize danışmanlığı hakkında kafanıza takılan her noktada Marina Vize Başvuru Merkezi olarak sizlere yardımcı oluyor; sadece turistik gezilerinizde değil, Ukrayna evlilik vizesi, ticari vize, eğitim vizesi, express vize taleplerinizi en kısa sürede karşılayıp en uygun koşullarda tüm vize işlemlerinizde yanınızda olmaya devam ediyoruz.

4.8 / 5 (163 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.