Ukrayna’ya Pasaportsuz Gidilir Mi?

Ukrayna vizesi kaldırıldığından beri pasaportsuz giriş imkanı da sunuluyor. 15 Ağustos 2012 tarihinde alınan karar neticesinde Türk vatandaşlarından talep edilen turistik Ukrayna vizesi kaldırıldı. Alınan karar kapsamında Türk vatandaşları 6 ay içerisinde 90 güne kadar vize almadan Ukrayna’ya seyahat edebiliyorlar. Bilindiği üzere ülkemiz genelinde bir süredir yeni kimlik kartlarına geçiş süreci devam ediyor. Yeni kimlik kartlarında yer alan çip teknolojisi sayesinde Ukrayna seyahatlerinde pasaport zorunluluğu da bulunmuyor.

Çipli yeni kimlik kartına sahip Türk vatandaşları pasaportları olmasa dahi Ukrayna’ya problem yaşamadan gidebilmektedirler. Seyahat sürecinde herhangi bir sorun yaşanmaması için kimlik kartının sağlaması gereken önemli kriterler bulunuyor.

Pasaportsuz Ukrayna İçin Kimlik Şartları

Marina Vize Başvuru Merkezi  tarafından yapılan bilgilendirmede Ukrayna’ya yeni kimlik kartıyla gitmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken noktalar belirtiliyor.

  • Kimlik üzerinde T.C numarası bulunması gerekiyor.
  • Kimlik üzerinde yer alan fotoğrafta yıpranma olmamalı ve net bir şekilde görünmelidir.
  • Kimlik üzerinde bulunan kimlik bilgilerinin net bir şekilde okunabilmesi gerekiyor.
  • Eski kimlikler ile Ukrayna’ya kabul edilmediği unutulmamalıdır.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (245 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.