Vize Başvurusunda Evrak İbraz Edilmesi Talep Edilmektedir

İspanya Vize işlemleri

Vize başvuru ücretlerini Schengen ortak kararlarına göre belirleyen İspanya konsolosluğu kısa süreli İspanya Vize işlemleri yapmamaktadır. 26 ülkenin üye olduğu Schengen bölgesi üye ülkesi İspanya için vize çıkarmak isteyen Türk vatandaşlarının pasaportlarında Schengen vizesi bulunmak zorundadır. Eğer pasaportlarında bu yoksa o zaman bordo pasaport sahipleri ülkeye seyahat etmek için vize başvurusunda bulunmak zorunda. Diğer pasaport sahipleri için se 180 gün yalnız bu sürede 90 günü geçmemek kaydı ile İspanya’ya vizesiz seyahat hakkı tanınmaktadır.

Vize İşlemleri Aracı Bir Kurumla Yapılabilir

İspanya büyükelçiliği ya da konsolosluğu uzun süreli vize işlemlerini gerçekleştirmektedir kısa süreli İspanya Vize işlemleri belirlenen akredite edilmiş kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Vize başvurularının şahsen yapılması zorunlu değildir istendiği takdirde kişiler aracı bir kurumla bu işlemleri devam ettirebilirler. Bu aşamada Marina Vize olarak vatandaşlarımıza kaliteli hizmet sunmayı sürdürüyoruz, info@marinavize.com adresimiz ve watsapp hattımız olan 0 541 963 1714 ile 0 538 954 74 58 telefon numarasından arayın bilgilendirelim.

İlk Kez Alınan Schengen Vizesi Bir Hafta Süreli Verilir

İspanya Vize işlemleri için İspanya konsolosluğu 5 Kasım 2018 tarihinden bu yana talep ettiği evrakların İngilizce olarak sunulmasını istemekte, Schengen vizesi ve İspanya vizesi aynı prosedür ile işletilmektedir, Schengen vizesinin süresini İspanya konsolosluğu belirlemektedir. İspanya vizesi ise vizenin türüne ve alınma amacına göre verilmektedir. Schengen vizesi ilk defasında bir hafta süreli verilirken bu süre zaman içerisinde katlanarak artmaktadır.

Vize Başvurusunda Evrak İbra Edilmesi Talep Edilmektedir

İspanya Vize işlemleri için başvuruda bulunan Türk vatandaşlarından Vize Bilgi Sistemi aracılığı ile parmak izi alınmakta ve parmak izi taraması yapılmaktadır ayrıca başvuru yapanlardan Türkiye’ye geri dönüş yapacaklarına dair taahhütte bulunmaları istenmektedir. Bunun dışında seyahat bedelini karşılayacak ekonomik gücü konusunda da evrak ibra edilmesi talep edilmektedir.

Schengen Vizesi Üye Ülkelerde Çalışma İzni Tanımamaktadır

Vize başvurusunda pasaportun yeni ve yıpranmamış olması konusu önemlidir aksi halde başvurunun onaylanmadığı gerçeği ile karşılaşılmaktadır. Schengen vizesi alacak olanların da dikkat etmesi gereken ilk unsur vizede belirtilen ülke üzerinden Schengen ülkelerinde seyahat etmeleridir bu ilerleyen süreçte önemli bir unsur olacaktır. Vize işlemleri 7 gün ile 10 gün arasında tamamlanmaktadır, ülke ayrıca ticari vize vermez bunun yerine Schengen vizesi kullanılır ancak Schengen vizesi de vize sahiplerine üye ülkelerde çalışma izni tanımamaktadır.

 

4.90 / 5 (420 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.