Yunanistan Turistik Vize Ücreti Ne Kadar?

Dünya genelinden olduğu gibi Türkiye'den de özellikle yaz aylarında turistik amaçlı Yunanistan seyahatlerinin sayısı büyük bir artış gösteriyor. Bilindiği üzere Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yunanistan seyahatlerinden önce mutlaka turistik vize almaları gerekiyor. Aksi taktirde Yunanistan'a giriş yapmak mümkün olmayacaktır. Bu duruma bağlı olarak Yunanistan için yapılan vize başvurularında yaz aylarında büyük bir artış yaşanıyor. Yunanistan turistik vize başvurularında ilk olarak vize ücreti merak ediliyor. 

Yunanistan için vize alınmak istendiğinde ilk olarak ziyaretin amacı belirlenmelidir. Yunanistan tarafından ziyaret amacına göre farklı türlerde vize verilebiliyor. İstatistiklere bakıldığında Yunanistan için en çok turistik vize başvurusunda bulunulduğu görülüyor. 

Yunanistan İçin Turist Vizesi Ücreti

Günümüz itibariyle Yunanistan turist vizesinin ücreti 150 Euro olarak belirtiliyor. 150 Euro vize ücretinin içerisinde konsolosluk giderleri ve Marina Vize Başvuru Merkezi danışmanlık hizmet bedeli de yer alıyor. Kişilerden herhangi bir ekstra ödeme talep edilmemektedir. 

Ülkemiz genelinde vize danışmanlık adı altında hizmet veren birçok şirket bulunuyor. Hizmet veren şirketlerin sahip oldukları deneyim ve bünyesinde görev alan danışmanların bilgi birikimi kritik bir öneme sahiptir. Bu sebepten dolayı da danışmanlık hizmeti veren şirket seçiminde son derece dikkatli olunmalıdır. 

4.90 / 5 (420 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.