Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Filipinler Misafir Vizesi

Filipinler Misafir Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Filipinler Misafir Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Filipinler Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Filipinler arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Filipinler ülkesine yapacakları seyahatler için 30 Gün Vizeden Muaftırlar. Filipinler Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Filipinler Çalışma Vizesi, Filipinler Öğrenci vizesi  ve Filipinler Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Filipinler Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Filipinler Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Filipinler Turist Vizesi: Türkiye ve Filipinler arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Filipinler ülkesinde 30 gün kalma hakkına sahiptir. 30 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 30 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Filipinler Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Filipinler Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Filipinler Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Filipinler Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. 

 • Filipinler Eğitim Vizesi:  Filipinler ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Filipinler Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Filipinler Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Filipinler Aile Birleşim Vizesi (Filipinler Evlilik Vizesi): Filipinler vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Filipinler Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Filipinler Aile birleşim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Filipinler Misafir Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Filipinler Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Filipinler Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Filipinler Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Filipinler Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Filipinler Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Büyükelçilik / Konsolosluk
 Filipinler Ankara Büyükelçiliği

Ambassador RAUL SALAVARIA HERNANDEZ

Chancery:
Kazım Özalp Mahallesi, Kumkapı Sokak No:36, Gazi Osman Paşa, 06700 Çankaya
 : +90 (312) 442 3824
 : +90 (312) 442 3827
 : +90 (312) 442 3856
 : ankara.pe@dfa.gov.ph
 : ankara_pe@yahoo.com
 : www.ankarape.dfa.gov.ph

Office Hours:

Monday-Friday: 9.00 – 12:00 / 13:00 - 18:00

4.8 / 5 ( 286 votes)
Ülke Bilgileri
Resmi Adı Filipinler Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Manila
Nüfus 88.574.614
Yüzölçümü 300,000 km2
Para Birimi Filipinler Pezosu
Milli Gelir 317,964 milyar $
Enflasyon 40.1
İşsizlik Oranı Resmi Veri Yok
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu +63
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.