Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Filipinler Vizesi

Filipinler Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Filipinler Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

  • Filipinler Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Filipinler arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Filipinler ülkesine yapacakları seyahatler için 30 Gün Vizeden Muaftırlar. Filipinler Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Filipinler Çalışma Vizesi, Filipinler Öğrenci vizesi  ve Filipinler Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Filipinler Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Filipinler Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  • Filipinler Turist Vizesi: Türkiye ve Filipinler arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Filipinler ülkesinde 30 gün kalma hakkına sahiptir. 30 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 30 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

  • Filipinler Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Filipinler Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Filipinler Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Filipinler Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

  • Filipinler Eğitim Vizesi:  Filipinler ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Filipinler Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Filipinler Eğitim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

  • Filipinler Aile Birleşim Vizesi (Filipinler Evlilik Vizesi): Filipinler vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Filipinler Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Filipinler Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Filipinler Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Filipinler Ankara Büyükelçiliği

Ambassador Maria Elena Algabre

Chancery:
Kazım Özalp Mahallesi, Kumkapı Sokak No:36, Gazi Osman Paşa, 06700 Çankaya
 : +90 (312) 442 3824
 : +90 (312) 442 3827
 : +90 (312) 442 3856
 : [email protected]
 : [email protected]
 : www.ankarape.dfa.gov.ph

Office Hours:

Monday-Friday: 9.00 – 12:00 / 13:00 - 18:00

 Filipinler İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General SHIRLENE MANANQUIL

Chancery:
Esentepe Mah. Büyükdere Cad. No:171 Metrocity Office Building, A Blok Kat:13 (183. Bağımsız Bölüm)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Filipinler Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Manila
Nüfus 109,6 milyon
Yüzölçümü 300.000 km2
Para Birimi Filipinler Pezosu
Milli Gelir 393,6 milyar ABD Doları
Enflasyon %6,4
İşsizlik Oranı %6,0
Yaşam Süresi 72,12
Telefon Kodu +63
4.90 / 5 ( 483 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.