Milano: Modanın, Tasarımın ve Gece Hayatının Başkenti

Milano: Modanın ve Tasarımın Başkenti

Milano, İtalya'nın en büyük ikinci şehri ve moda, tasarım, finans ve kültür merkezidir. Dünyanın en önemli moda haftalarından biri olan Milano Moda Haftası'na ev sahipliği yapan şehir, aynı zamanda Leonardo da Vinci'nin ünlü Mona Lisa tablosuna ev sahipliği yapan Louvre Müzesi'nin İtalya şubesi olan Pinacoteca di Brera'ya da ev sahipliği yapmaktadır.

İstanbul'dan Milano'ya Ulaşım

İstanbul'dan Milano'ya direkt uçuşlar mevcuttur. Uçuş süresi yaklaşık 3 saattir. Milano'nun Malpensa Havalimanı, şehrin ana havalimanıdır. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için otobüs, tren veya taksi kullanabilirsiniz.

Otobüsle: Malpensa Havalimanı'ndan şehir merkezine giden otobüs servisleri mevcuttur. Otobüs yolculuğu yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Trenle: Malpensa Havalimanı'ndan şehir merkezine giden tren servisleri de mevcuttur. Tren yolculuğu yaklaşık 50 dakika sürmektedir. Taksi ile: Malpensa Havalimanı'ndan şehir merkezine taksi yolculuğu yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Milano'da Gezilecek Yerler

Milano'da gezilecek yerler arasında şunlar öne çıkmaktadır:

 • Duomo di Milano: Milano'nun simgesi olan Duomo di Milano, dünyanın en büyük gotik katedrallerinden biridir.

Galleria Vittorio Emanuele II: Milano'nun en ünlü alışveriş caddelerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II, cam tavanı, mermer zemini ve lüks mağazalarıyla ünlüdür.

La Scala Opera Binası: Dünyanın en ünlü opera binalarından biri olan La Scala Opera Binası, her yıl dünyanın dört bir yanından gelen opera severleri ağırlamaktadır.

Pinacoteca di Brera: Leonardo da Vinci'nin ünlü Mona Lisa tablosuna ev sahipliği yapan Pinacoteca di Brera, İtalya'nın en önemli sanat müzelerinden biridir.


Castello Sforzesco: Milano'nun Orta Çağ'dan kalma kalesi olan Castello Sforzesco, günümüzde müze ve sanat galerisi olarak hizmet vermektedir.

Piazza del Duomo: Milano'nun en önemli meydanlarından biri olan Piazza del Duomo, Duomo di Milano'nun yanı sıra diğer önemli tarihi ve turistik mekanlara da ev sahipliği yapmaktadır.

Navigli: Milano'nun kanal bölgesi olan Navigli, şehrin gece hayatının merkezidir.

 

Milano'da Yemek Nerede Yenir?

Milano, zengin bir mutfak kültürüne sahip bir şehirdir. Şehir, dünyaca ünlü pizzacılarıyla da ünlüdür. Milano'da yemek yenebilecek en iyi yerlerden bazıları şunlardır:

Luini: Milano'nun en ünlü pişicilerinden biri olan Luini, geleneksel pişiler olan "panzerotti" ve "piadina"larıyla ünlüdür.

Trattoria Il Covo di Sant'Ambrogio: Milano'nun en iyi trattorialarından biri olan Trattoria Il Covo di Sant'Ambrogio, geleneksel İtalyan yemekleri servis etmektedir.

Osteria del Treno: Milano'nun en popüler restoranlarından biri olan Osteria del Treno, modern İtalyan yemekleri servis etmektedir.

Ristorante Cracco: Michelin yıldızlı bir restoran olan Ristorante Cracco, Milano'nun en lüks restoranlarından biridir.

Milano'da Konaklama

Milano'da her bütçeye uygun konaklama seçenekleri mevcuttur. Şehrin en popüler otelleri arasında şunlar öne çıkmaktadır:

Four Seasons Hotel Milano: Şehrin en lüks otellerinden biri olan Four Seasons Hotel Milano, Duomo di Milano'nun hemen yanında yer almaktadır.

Milano'da 2 Günlük Bir Gezi Rotası

1. Gün

 • Sabah erkenden Malpensa Havalimanı'na inin ve şehir merkezine ulaşın.
 • Öğle yemeği için Milano'nun en ünlü pişicilerinden biri olan Luini'de geleneksel pişiler olan "panzerotti" ve "piadina"ları deneyin.
 • Öğleden sonra Duomo di Milano'yu ziyaret edin.
 • Akşam yemeği için Trattoria Il Covo di Sant'Ambrogio'da geleneksel İtalyan yemekleri yiyin.

2. Gün

 • Sabah Galleria Vittorio Emanuele II'yi ziyaret edin.
 • Öğle yemeği için Osteria del Treno'da modern İtalyan yemekleri yiyin.
 • Öğleden sonra La Scala Opera Binası'nı ziyaret edin.
 • Akşam yemeği için Ristorante Cracco'da Michelin yıldızlı bir yemek deneyimi yaşayın.

Milano'da Alışveriş

Milano, moda ve tasarımın başkenti olarak bilindiğinden, şehirde alışveriş yapmak için sayısız seçenek mevcuttur. Milano'da alışveriş yapabileceğiniz en iyi yerlerden bazıları şunlardır:

 • Galleria Vittorio Emanuele II: Milano'nun en ünlü alışveriş caddelerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II, lüks mağazaları ile ünlüdür.
 • Via Montenapoleone: Milano'nun en lüks alışveriş caddelerinden biri olan Via Montenapoleone, dünyaca ünlü moda markalarının mağazalarına ev sahipliği yapmaktadır.


 • Corso Vittorio Emanuele II: Milano'nun en hareketli alışveriş caddelerinden biri olan Corso Vittorio Emanuele II, hem lüks hem de uygun fiyatlı mağazalara ev sahipliği yapmaktadır.
 • Navigli: Milano'nun kanal bölgesi olan Navigli, şehrin gece hayatının merkezi olmasıyla birlikte, moda ve tasarım mağazaları ile de ünlüdür.

Milano'da Gece Hayatı

Milano, gece hayatı ile de ünlü bir şehirdir. Şehrin en popüler gece kulüplerinden bazıları şunlardır:

 • Salone Margherita: Milano'nun en eski ve en ünlü gece kulüplerinden biri olan Salone Margherita, canlı müzik ve dans ile ünlüdür.
 • Hollywood: Milano'nun en popüler gece kulüplerinden biri olan Hollywood, dünyaca ünlü DJ'lerin performanslarına ev sahipliği yapmaktadır.
 • Plastic: Milano'nun en underground gece kulüplerinden biri olan Plastic, alternatif müzik ve sanat etkinlikleri ile ünlüdür.
 • Magazzini Generali: Milano'nun en büyük gece kulüplerinden biri olan Magazzini Generali, farklı müzik türlerinden etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.


İtalya Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, İtalya'ya seyahat etmek için vize almalıdır. İtalya vizesi başvuruları, Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından gerçekleştirilmektedir. Marina Vize Başvuru Merkezi, İtalya Konsolosluğu'nun yetkilendirdiği bir vize başvuru merkezidir. Marina Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla İtalya vizesi başvurusu yapmak için gerekli belgeler şunlardır:

 • Pasaport (Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli)
 • Vize başvuru formu
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Maddi yeterlilik belgesi
 • Uçuş rezervasyonu
 • Konaklama rezervasyonu

Marina Vize Başvuru Merkezi, İtalya vizesi başvurularını en hızlı ve kolay şekilde tamamlamanız için profesyonel destek sunmaktadır. Marina Vize Başvuru Merkezi'ne başvurarak, İtalya vizesi başvuru sürecinizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

4.8 / 5 (240 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.