İspanya Ticari Vize

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

İspanya Ticari Vize Fotoğraf Ölçüleri


rusya vize

İspanya Vize Fotoğraf Ölçüleri

İspanya Vizesi İçin Gerekli Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

İspanya vizesi başvurusunda bulunacak adaylardan istenen başvuru evrakları arasında 2 adet biyometrik fotoğraf bulunmaktadır. ICAO standartlarına uygun çekilmesi gereken biyometrik fotoğraflarla ilgili belirli şartlar bulunmaktadır. Bu şartları sağlamayan fotoğraflar vize başvuru sonucunu olumsuz olarak etkileyeceği için bu konuya olan hassasiyet artmaktadır.Standart biyometrik fotoğraf boyutları 50 mm genişliğinde ve 60 mm yüksekliğinde olmasına karşın İspanya vizesi başvurusu için fotoğrafların 35 mm genişliğinde ve 45 mm yüksekliğinde olması istenmektedir. Adaylar, fotoğraf çekimi esnasında bu hususu belirterek uygun boyutta fotoğraf istemelidirler. İspanya vize başvurusu için kullanılacak vize başvuru fotoğrafları beyaz arka fon kullanılarak çekilmelidirler. Beyaz arka fonun aynı zamanda desensiz olması ve fotoğraf çekimi esnasında üzerine gölge düşmemesi gerekir. Fotoğraflarda ayrıntılar net bir şekilde belli olmalı, fotoğrafın ışığı iyi ayarlanarak kırmızı göz oluşumu engellenmelidir. Fotoğrafta bükülmeler ve lekeler istenmemekte olup renklerin kişinin doğal renklerini en iyi şekilde yansıtacak şekilde olması istenmektedir.

İspanya vizesi için çekilecek biyometrik fotoğrafların kişinin son halini yansıtması istenmektedir. Fotoğrafta bulunulan duruma göre yaşanılan değişimler sebebiyle vize onayı çıkmayacağı gibi pasaport kontrolü sırasında da problemler çıkabilmektedir. Bu nedenle adaylar en fazla 6 ay içerisinde çekildikleri fotoğraflarla başvuru yapmalıdırlar. Fotoğraflarda kişinin yüzünün net bir şekilde görülmesi, kişinin saçlarının taranmış veya toplanmış olması istenmektedir. Saçlar kurallara uygun bir şekilde düzenlendikten sonra saç başlangıcı ile çene ucu mesafenin fotoğrafta net olarak ortalanması gerekmektedir. Bu mesafe için 32 mm ile 36 mm arasında standart ölçüler bulunmaktadır. Başörtülü bayanlar, bu ölçülerin arasında kalan bölgeleri ve yanaklarını kapatmadan başörtülerini örterek fotoğraf çekinmelerinde herhangi bir sakınca yoktur. Bayanlar, abartıya kaçmadan pastel renklerle sade bir makyaj yaparak fotoğraf çektirebilirler. Yapılan makyajın yüzde bulunan iz veya ben gibi kişisel izleri kapatmamasına dikkat etmelidirler. Biyometrik fotoğraf çekiminde güneş gözlüğü, şapka ve başlık gibi aksesuarlar kullanılmamalı, piercing gibi yüzde sökülüp takılabilen aksesuarlar fotoğraf çekiminden önce çıkartılmalıdır. Gözlük kullanan kişiler fotoğraf çekiminde kalın çerçeveli ve renkli camlı gözlük seçimi yaparak gözlerinin fotoğrafta net bir şekilde görünmesini engellemedikleri müddetçe problem yaşamazlar. Görünüm itibari ile bu şartlar taşındığında İspanya vize başvurusu için istenen yüz standartları yakalanmış olur.

İspanya vizesi başvurusunda kullanılacak fotoğraflarda poz verirken yüzün ortalı olması ve kameraya direk bakılması gerekmektedir. Poz verirken gözlerin açık, ağzın kapalı olmasına ve mimik içeren pozlar tercih edilmemesine dikkat edilerek ifadesiz bir poz türü seçilmelidir.Yüzünüzde beğenmediğiniz bölgeler için rötuş yaptırmayı düşünmemeli, İspanya vize başvurunuzu riske atmamalısınız. Küçük çocuklar için yaptırılan biyometrik fotoğraf çekimlerinde aynı kurallara dikkat etmeli, onların fotoğrafında herhangi bir yabancı cisim veya ikinci bir kişi poz içerisinde bulunmamalıdır.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 İspanya Ankara Büyükelçiliği

Ambassador FRANCISCO JAVIER HERGUETA GARNICA

Chancery:
Prof. Dr. Aziz Sancar Caddesi No. 8, 06680 Çankaya
 : +90 (312) 438 0392
 : +90 (312) 440 2169
 : +90 (312) 440 1796
 : +90 (312) 439 5170
 : +90 (312) 442 6991
 : +90 (312) 440 3327
 : [email protected]
 : http://www.exteriores.gob.es/embajadas/ankara/es/Paginas/inicio.aspx

Office Hours:

09:00 – 13.30 / 15:00 – 18:00

 İspanya İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General Alvaro De la Riva Guzman de Frutos

Chancery:
Karanfil Aralığı Sokağı, No:16 1.Levent, 80620 Beşiktaş, İstanbul
 : +90 (212) 2707410
 : +90 (212) 2707414
 : +90 (212) 2702465
 : +90 (212) 2707484
 : +90 (212) 3253031
 : [email protected]
 : http://www.exteriores.gob.es/Consulados/Estambul/es/Paginas/inicio.aspx

Office Hours:

08.30-15.30

Ülke Bilgileri

Resmi Adı İspanya
Bayrak
Başkent Madrid
Nüfus 46,57 Milyon
Yüzölçümü 505.990 Km2
Para Birimi Euro
Milli Gelir 3.27 Trilyon Euro
Enflasyon %0,8
İşsizlik Oranı %14,1
Yaşam Süresi Kadın 82 – Erkek 76
Telefon Kodu +34İspanya Ticari Vize Hakkında En Çok Merak Edilen Sorular Ve Cevapları

 

 

1. Soru: İspanya Ticari vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cevap: İspanya ticari vize başvurusu, İspanya Konsolosluğu veya Büyükelçiliği'ne şahsen veya vize başvuru merkezi aracılığıyla yapılabilir. Başvuru için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra, randevu alınarak başvuru gerçekleştirilebilir.

2. Soru: İspanya ticari vize veriyor mu?

Cevap: Evet, İspanya ticari vize vermektedir. İspanya'da ticari faaliyette bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, İspanya Ticari Vize'ye başvurabilirler.

3. Soru: İspanya Ticari vize ne kadar?

Cevap: İspanya Ticari Vize ücreti, güncel döviz kuruna göre 170 Euro'dur. Bunun yanı sıra, vize başvuru merkezinden alınan hizmet bedeli 18 USD'dir.

4. Soru: İspanya Ticari vize ne kadar sürer?

Cevap: İspanya Ticari Vize, en fazla 90 gün için geçerlidir. Vize başvurusu onaylandıktan sonra, vizenin geçerlilik süresi içerisinde İspanya'ya giriş yapılabilir.

5. Soru: İspanya Ticari vize için gerekli Evraklar nelerdir?

Cevap: İspanya Ticari Vize için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir:

 • Pasaport: Son 10 yılda alınmış ve en az 3 ay geçerliliği olan pasaport
 • Vize başvuru formu: İspanya Konsolosluğu veya Büyükelçiliği'nin internet sitesinden temin edilebilir.
 • Biometrik fotoğraf: Son 6 ay içinde çekilmiş, 35x45 mm ebatlarında, arka fonu beyaz olan bir adet fotoğraf
 • Vize talep dilekçesi: Vize başvuru sahibinin bilgilerini ve İspanya'ya seyahat amacını açıklayan bir dilekçe
 • Davetiye: İspanya'da ziyaret edilecek olan firmadan alınmış, İspanya'da kalınacak süreyi, seyahat amacını ve masrafların karşılanacağını belirten bir davetiye
 • Seyahat sağlık sigortası: İspanya'da kalınacak süreyi kapsayan ve en az 30.000 Euro teminatı olan bir seyahat sağlık sigortası
 • Maddi duruma ilişkin belgeler: Maaş bordrosu, banka hesap dökümü, tapu, araç ruhsatı gibi belgeler

6. Soru: İspanya Ticari Vize için Davetiye şartmı?

Cevap: Evet, İspanya Ticari Vize için davetiye şarttır. İspanya'da ziyaret edilecek olan firmadan alınmış, İspanya'da kalınacak süreyi, seyahat amacını ve masrafların karşılanacağını belirten bir davetiye ibraz edilmelidir.

7. Soru: İspanya Ticari vize nasıl alınır?

Cevap: İspanya Ticari Vize almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Gerekli evrakları hazırlayın.
 2. İspanya Konsolosluğu veya Büyükelçiliği'nden randevu alın.
 3. Randevuya şahsen veya vize başvuru merkezi aracılığıyla gelin.
 4. Evraklarınızı teslim edin.
 5. Vize ücretini ödeyin.
 6. Parmak izi verin.
 7. Vize kararını bekleyin.

Vize kararınız, başvurunuzu takiben yaklaşık 15 iş günü içerisinde açıklanacaktır. Vizeniz onaylanırsa, pasaportunuza vize basılacak ve size teslim edilecektir.

İspanya Ticari Vize ile ilgili dikkat edilmesi gereken noktalar:

 • Vize başvurusu yaparken, pasaportunuzun son 10 yılda alınmış ve en az 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir.
 • Vize başvurusu yaparken, İspanya'da kalınacak süreyi kapsayan ve en az 30.000 Euro teminatı olan bir seyahat sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir.
 • Vize başvurusu yaparken, İspanya'da ziyaret edilecek olan firmadan alınmış, İspanya'da kalınacak süreyi, seyahat amacını ve masrafların karşılanacağını belirten bir davetiye ibraz etmeniz gerekmektedir.
 • Vize başvurusu yaparken, pasaportunuza en az 2 boş sayfanın olması gerekmektedir.

Bu bilgiler, İspanya Ticari Vize ile ilgili genel bilgilerdir. Vize başvurusu yapmadan önce, İspanya Konsolosluğu veya Büyükelçiliği'nin internet sitesinden güncel bilgileri edinmenizi tavsiye ederiz.

8. Soru: İspanya Ticari vize kaç günde sonuçlanır?

Cevap: İspanya Ticari Vize başvuruları, ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak, başvurunun yoğun olduğu dönemlerde bu süre uzayabilir.

9. Soru: İspanya Ticari vize ücreti ne kadar?

Cevap: İspanya Ticari Vize ücreti, güncel döviz kuruna göre 170 Euro'dur. Bunun yanı sıra, vize başvuru merkezinden alınan hizmet bedeli 18 USD'dir.

10. Soru: İspanya Ticari vize nereden alınır?

Cevap: İspanya Ticari Vize, İspanya Konsolosluğu veya Büyükelçiliği'nden alınabilir. Ayrıca, vize başvuru merkezleri aracılığıyla da başvuru yapılabilir.

11. Soru: İspanya Ticari vize kimler alabilir?

Cevap: İspanya Ticari Vize, İspanya'da ticari faaliyette bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından alınabilir.

12. Soru: İspanya Ticari vize ne kadar sürede çıkar?

Cevap: İspanya Ticari Vize başvuruları, ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak, başvurunun yoğun olduğu dönemlerde bu süre uzayabilir.

13. Soru: İspanya Ticari Vize Kaç Para?

Cevap: İspanya Ticari Vize ücreti, güncel döviz kuruna göre 170 Euro'dur. Bunun yanı sıra, vize başvuru merkezinden alınan hizmet bedeli 18 USD'dir.

14. Soru: İspanya Ticari vize ile turistik gezi yapılır mı?

Cevap: Hayır, İspanya Ticari Vize ile turistik gezi yapılamaz. İspanya Ticari Vize, yalnızca İspanya'da ticari faaliyette bulunmak için geçerlidir.

15. Soru: İspanya Ticari vize kaç günlük verilir?

Cevap: İspanya Ticari Vize, en fazla 90 gün için geçerlidir. Vize başvurusu onaylandıktan sonra, vizenin geçerlilik süresi içerisinde İspanya'ya giriş yapılabilir.

16. Soru: İspanya ticari vize davetiye nasıl olmalı?

Cevap: İspanya ticari vize davetiyesi, İspanya'da ziyaret edilecek olan firmadan alınmış, İspanya'da kalınacak süreyi, seyahat amacını ve masrafların karşılanacağını belirten bir davetiye olmalıdır. Davetiyenin aşağıdaki bilgileri içermesi gerekmektedir:

 • Davet eden firmanın adı ve adresi
 • Davet edilen kişinin adı ve soyadı
 • İspanya'da kalınacak süre
 • Seyahat amacı
 • Masrafların kim tarafından karşılanacağı

17. Soru: İspanya ticari vize davetiye nereden alınır?

Cevap: İspanya ticari vize davetiyesi, İspanya'da ziyaret edilecek olan firmadan alınabilir. Davetiyeyi, firmanın yetkili bir kişisi imzalamalıdır.

18. Soru: İspanya Ticari Schengen vizesi kaç yıllık?

Cevap: İspanya Ticari Schengen vizesi, tek girişli veya çok girişli olarak verilebilir. Tek girişli vize, yalnızca bir kez giriş için geçerlidir. Çok girişli vize, birden fazla kez giriş için geçerlidir. İspanya Ticari Schengen vizesinin geçerlilik süresi, başvurunun amacına göre değişebilir.

COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.