Kongo Vize Başvuru İşlemleri

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Kongo Vize Genel Bakış

Kongo Vizesi

Kongo Cumhuriyeti’ne seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, diplomatik pasaport sahibi olmamaları halinde, seyahat öncesinde Kongo Vizesi almaları gerekmektedir. Mevcut pasaportlarının 1 adet boş sayfası bulunmasına, pasaportlarının yırtık olmamasına ve Kongo’dan döneceğiniz tarihten sonra 6 ay daha geçerlilik süresinin bulunmasına dikkat edecek adaylar, Kongo Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’ne kişisel olarak başvuruda bulunabildikleri gibi vize başvuru danışmanlık hizmeti veren acenteler aracılığı ile de vize başvurusunda bulunabilirler.

Kongo Vizesi başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun 2. sayfasında bulunan hamilin imzası kısmını imzalamayı unutmayın. Pasaportunuzun vize başvurusu için gerekli şartları sağladığına emin olduktan sonra, vize ücretini yatırarak işlemlere başlayabilirsiniz. Vize türlerine, sürelerine ve giriş çıkış sayılarına göre vize ücreti değişmekle birlikte Euro cinsi ile yatırılmaktadır. Turistik vize almak isteyen adaylar ücreti yatırdıktan sonra 2 adet biyometrik beyaz arka fona çekilmiş, son hallerini gösteren fotoğraf ve kimlik fotokopileri ile başvuru evraklarını oluşturmaya başlarlar. Fotoğrafınızın son 6 ayda çekilmiş olması, başvurusu sırasında olumsuz bir durumla karşılaşmanızı önleyecektir. Ardından kişisel bilgilerinizin yer aldığı Kongo vize başvuru formunu eksik bir şekilde doldurarak imzalamanız gerekir. Burada yer alan bilgilerin doğruluğu teyit edilecek olup, yanlış beyanda bulunanların vize başvuruları olumsuz sonuçlanacaktır. Kongo’da konaklayacağınız otel rezervasyon belgenizi otel yetkilisine imzalattıktan ve uçak rezervasyonlarını gösteren belgeyi başvuru dosyanıza ekledikten sonra sıra büyükelçiliğe hitaben yazmanız gereken dilekçeye gelir. Dilekçede seyahat amacınızı ve masrafları ne şekilde karşılayacağınızı detaylı bir şekilde belirttikten sonra vize başvuru işlemleriniz tamamlanmış olur. Yoğunluğa bağlı olarak 3 ile 7 iş günü içerisinde vizeniz sonuçlanacak olup, acente ile başvuru tercih etmeniz halinde bu süre kısalabilmektedir.

Ticari vizeler için turistik vizeye ek olarak imza sirküleri, resmi gazete fotokopisi, vergi levhası fotokopisi ve faaliyet belgesi fotokopisine ek olarak dilekçenizi şirket antetli kağıdına yazmanız gerekmektedir. Tüm bu evrakları tamamlayarak kişisel olarak Ankara’da bulunan büyükelçiliğe kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, Kongo Vizesi almak için danışmanlık hizmeti veren acenteler yardımı ile bulunduğunuz şehirden ayrılmadan tüm bu işlemler halledilebilmektedir.

Büyükelçilik / Konsolosluk
 Kongo Ankara Büyükelçiliği

Kongo Büyükelçiliği Türkiye’de Bulunmamaktadır.


 Kongo Fahri Konsolosluğu

Süleyman Seba Cad. No:77 Kent Apt. D:3
Maçka 80680 İstanbul
Telefon :
Fax :

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Kongo Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Brazzaville
Nüfus 4.012 Milyon
Yüzölçümü 342.000 Km2
Para Birimi Afrika Frangı (CFA)
Milli Gelir 161.41 Milyar Euro
Enflasyon %4
İşsizlik Oranı %10
Yaşam Süresi Kadın 55.4 – Erkek 52.9
Telefon Kodu +242
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.