Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Malezya Vizesi

Malezya Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Malezya Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

  • Malezya Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Malezya arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Malezya ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Malezya Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Malezya Çalışma Vizesi, Malezya Öğrenci vizesi  ve Malezya Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Malezya Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Malezya Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  • Malezya Turist Vizesi: Türkiye ve Malezya arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Malezya ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

  • Malezya Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Malezya Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Malezya Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Malezya Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

  • Malezya Eğitim Vizesi:  Malezya ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Malezya Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Malezya Eğitim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

  • Malezya Aile Birleşim Vizesi (Malezya Evlilik Vizesi): Malezya vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Malezya Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Malezya Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Malezya Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Malezya Ankara Büyükelçiliği

Ambassador SAZALI BIN MUSTAFA KAMAL

Chancery:
Mahatma Gandhi Caddesi No. 56, Gaziosmanpaşa 06700
 : +90 (312) 4463547
 : +90 (312) 4463548
 : +90 (312) 4464130
 : [email protected]

Office Hours:

Monday – Friday 09:00 – 17:00

 Malezya İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General TENGKU MOHD DZARAIF BIN RAJA ABDUL KADIR

Chancery:
Swissotel Vişnezade Mah. Acısu Sok. No:19 Maçka-İstanbul
 : 02123261956
 : [email protected]

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Malezya
Bayrak
Başkent Kuala Lumpur
Nüfus 33,57.100
Yüzölçümü 332,847 km2
Para Birimi Ringgit
Milli Gelir 945,2 Milyar $
Enflasyon %3,3
İşsizlik Oranı %3,6
Yaşam Süresi Ortalama 75,94 yıl
Telefon Kodu +60
4.90 / 5 ( 483 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.