Mısır Vizesi Başvuru İşlemleri

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Mısır Vizesi Genel Bakış

Mısır Vizesi Genel Bilgi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Mısır’e yapacakları ziyaretlerde, ziyaret amaçlarına göre bir takım prosedürleri yerine getirerek Mısır Vizesi alabilmektedir. Mısır’e yapılacak turistik, ticari, çalışma, aile ziyareti, basın, kültür ve tedavi vizeleri için farklı prosedür uygulamak gerekmektedir. Gerekli prosedürü yerine getiren adaylar Mısır’e planladıkları seyahatleri gerçekleştirebilmektedir. Yapılması gereken işlemlerin bir kısmı vize çeşitleri için ortak olsa da vize türüne göre değişkenlik gösteren prosedürler de bulunmaktadır.

Mısır Vizesi için öncelikle pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması, pasaportun yırtık veya deforme olmaması ve bitiş tarihine en az 6 ay süre bulunması gerekmektedir. Bu şart sağlanmaması durumunda hangi vize türü olursa olsun başvuru kabul edilmemektedir. Pasaportu hallettikten sonra adaylar vize başvuru formu doldurmalıdırlar. Bu form İngilizce olarak doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. Başvuru formunda seyahat amacı, seyahat tarihleri ve başvuru sahibi hakkında gelen bilgiler yer almaktadır. Bir diğer ortak prosedür ise Mısır’den başvuru sahibi adına gelecek davetiyedir. Mısır’de faaliyet gösteren turizm acentesi, ikamet eden aile veya faaliyet gösteren ticari işletme tarafından hazırlanmış olup, otel, hastane veya ziyaret amacına yönelik yetkili kişilerce imzalanması gerekmektedir. Mısır Konsolosluğu’na hitaben İngilizce olarak vize talep dilekçesinde seyahat amacı ve benzer bilgiler ayrıntılı olarak belirtilerek, vize türleri için ortak olan prosedürler tamamlanmış olur. Bu bilgiler turistik gezi yapacak kişiler için yeterli olup, diğer vize türleri için bu işlemlere ek bir takım farklı prosedürlerin tamamlanması istenmektedir.

Ticari amaçla Mısır’i ziyaret edecekler 2 adet biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve iş sözleşmesi ve şirket imza sirküsü ile başvuruda bulunmalıdır. Aile ziyareti için ilave olarak 2 adet fotoğraf ve ziyaret edilecek ailenin tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekmektedir. Tedavi için ziyaret edecekler seyahat sağlık sigortası, gelir beyan belgesi, son 3 ayda çekilen 3×3,5 ebatlarında beyaz fonlu fotoğraflar ve vukuatlı nüfus kayıt örneği belgelerini beyan etmelidirler. Mısır Vizesi başvurudan sonra 10 iş günü içinde çıkabilmektedir. Evrakların tamamlanma süresi veya konsolosluğun ek evrak istemesi sebebi ile bu süre uzayabilmektedir.

Büyükelçilik / Konsolosluk
 Mısır Ankara Büyükelçiliği

Atatürk Bulvarı. No:126 06680 Kavaklıdere Ankara
Telefon : (+90) 312 468 22 40
Fax : (+90) 312 427 00 99
Email :

 Mısır İstanbul Başkonsolosluğu

Konaklar Mah. Akasyalı sokak No:26 4.Levent İstanbul
Telefon : (+90) 212 324 21 60
Fax : (+90) 212 324 22 04
Email :ecg_istanbul@yahoo.com

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Mısır Arap Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Kahire
Nüfus 78.86 Milyon
Yüzölçümü 1.001.450 Km2
Para Birimi Mısır Poundu(EGP)
Milli Gelir 471.2 Milyar Euro
Enflasyon %10.1
İşsizlik Oranı %9.7
Yaşam Süresi Kadın 74.8 – Erkek 69.5
Telefon Kodu +20
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.