500 bin Euro’ya Vizesiz Schengen!

Yunanistan ‘altın vize’ için emlak satın alım sınırını 500 bin euroya çıkarmayı planlıyor.

 

 

Yunanistan hükümeti, ülkeyi yabancı yatırımcılar için daha da cazip kılmak adına, 'altın vize' programındaki gayrimenkul yatırım sınırını iki katına çıkarmayı planlıyor. Bu program, Avrupa Birliği dışından gelen yatırımcılara, belirli bir miktar gayrimenkul yatırımı karşılığında 5 yıllık oturma izni ve bir dizi ek avantaj sunuyor.

 

Atina yönetimi, özellikle başkent Atina, turistik adalar ve önemli şehirlerdeki gayrimenkul yatırımı minimum limitini 250 bin eurodan 500 bin euroya yükseltmeyi değerlendiriyor. Bu hamle, programın popülerliğinin artması ve bölgedeki gayrimenkul satışlarının yükselmesiyle birlikte geliyor.

 

'Altın vize' sahipleri, 5 yıllık oturma izninin yanı sıra, Schengen bölgesinde vizesiz seyahat, Yunanistan'da iş kurma ve eğitim alma hakkına sahip oluyor. Bu avantajlar, Yunanistan'ı AB içinde en uygun gayrimenkul yatırımı gerektiren ülke haline getiriyor.

 

Son dönemlerde Atina, Pire, Selanik'in Halkidiki bölgesi, Rodos ve Girit gibi yerlerde mülk satışlarında büyük bir artış yaşanıyor. Atina'nın merkezi ve popüler banliyöleri ile başkente yakın adalarda minimum yatırım sınırının 500 bin euroya çıkması bekleniyor.

 

Ekonomi ve Maliye Bakanı Kostis Hatzidakis, programın genişletilmesi ve elde edilen gelirin daha etkili kullanılması için gerekli önlemlerin alınacağını duyurdu. Bu adım, Yunanistan'ın yabancı yatırımcılar arasındaki çekiciliğini daha da artıracak.

 

İngiltere merkezli Astons gibi şirketler, Yunanistan'ın düşük eşik değeri nedeniyle Avrupa'nın en çekici 'altın vize' programlarından biri olduğunu belirtiyor. Brexit ve Ortadoğu'daki gerilimlerin etkisiyle İngiliz ve İsrailli yatırımcıların başvurularında önemli artışlar yaşanıyor. Ancak bu artış, Çin, Rusya ve Türkiye vatandaşlarının sıralamadaki lider konumlarını değiştirmiyor.

 

Yunanistan'ın bu stratejik hamlesi, yabancı yatırımcıları daha büyük yatırımlara teşvik ederken, ekonomisine de önemli katkılarda bulunmayı amaçlıyor.

 

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (198 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.