ABD, çalışma ve göçmen vizeli girişleri 31 Mart'a kadar askıya aldı!

ABD'de tartışmalara neden olan göçmen ve çalışma vizelerinin askıya alınması kararıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Başkan Trump kısıtlamaların 31 Mart'a kadar uzatıldığını açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump, yaptığı yazılı açıklamada, korona virüs salgını nedeniyle ülkedeki iş sahalarının daraldığını açıkladı. Trump, ayrıca ekonomik olarak ABD vatandaşlarının sorunlar yaşadığını belirtti. ABD Başkanı, Covid-19 salgını nedeniyle 2020 yılı sonunda kadar askıya alınan göçmen ve çalışma vizeli kişilerin girişine yönelik kısıtlamaların 31 Mart'a kadar uzatıldığını kaydetti.

ABD'NİN GÖÇMEN KARARI GENİŞLETİLDİ! 

Donald Trump'ın yaptığı ilk açıklama sonrasında 2020 yılı sonuna kadar sürecek kısıtlama birçok kesim tarafından tepki çekmişti. Kararın insan haklarına aykırı bir uygulama olduğu ve kazanılmış bir hak olduğu vurgulanmıştı. ABD Başkanı Donald Trump, ülkeye göçmen girişini askıya aldığı, 22 Nisan'da imzaladığı, 60 gün geçerli olan kararnameyi yıl sonuna kadar uzattığı ve kapsamına göçmen olmayan bazı vize türlerini de alacak şekilde genişlettiği yeni bir kararname imzalamıştı. 

GÖÇMENLER ABD'YE ALINMAYACAK!

Trump'ın imzaladığı kararname ile ABD'ye 2020 sonuna kadar Amerikan vizesi (göçmen) sahibi kişiler alınmayacaktı. Ayrıca bazı göçmen olmayan vize kategorisinde olan ancak sahibine çalışma imkanı tanıyan vizeler de kararname kapsamına alınmıştı. Göçmen olmayan vize kategorisindeki H-1B, H-2B, H-4, L-1 ve bazı J-1 vizeleri de kararname kapsamına alınırken, H-1B vize programında vize için en yüksek maaş sahibi kişilere öncelik veriliyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com4.8 / 5 (177 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.