ABD’den 22 ülkeye seyahat uyarısı!

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) artan sayıda COVID-19 vakası nedeniyle 22 ülke ve bölgeye seyahat edilmemesini tavsiye etti.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) Salı günü, artan sayıda COVID-19 vakası nedeniyle İsrail, Avustralya, Mısır dahil olmak üzere 22 ülke ve bölgeye seyahat edilmemesini tavsiye etti.

CDC seyahat tavsiyesi, aralarında Arnavutluk, Arjantin ve Uruguay’ın da olduğu bu 22 ülke ve bölgeyi, “Dördüncü Seviye: Çok Yüksek Riskli” ülkeler seviyesine yükseltti ve Amerikalılar’a Panama, Katar, Bahamalar, Bahreyn ve Bolivya’yı da içeren bu yerlere seyahat etmekten kaçınmaları gerektiğini belirtti.

Böylece ‘çok yüksek riskli’ olan dördüncü seviyedeki ülke ve bölge sayısı 100’e çıktı. CDC’nin resmi internet sayfasında, buralara gidilecek olunması halinde, tam aşılanmış olmaya dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.

CDC, Corona virüsü vakalarındaki artış nedeniyle Türkiye’yi Ağustos ayında “risk oranı çok yüksek” kategorisine almış, ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan Amerikalılar’a yapılan uyarıda ise, Türkiye’ye “seyahat etmemeleri” tavsiye edilmişti.

Bu uyarı için Türkiye’deki Corona virüsü enfeksiyonu vakalarındaki artış gerekçe gösterilmişti.

CDC sağlık uyarısı kategorilerine göre birinci seviye ‘düşük risk’ oranını yansıtırken, dördüncü seviye ‘çok yüksek riskli’ anlamına geliyor.

Marina Vize Başvuru Merkez

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (239 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.