ABD en yüksek riskli seyahat kategorisini güncelledi

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Omicron varyantının yayılmasının hızlanması üzerine, 8 destinasyonu daha "en yüksek riskli seyahat" kategorisine aldı.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC)'nin haftalık açıkladığı tavsiyelerin son güncellemesinde, turistlerin en çok seyahat ettiği ülkelerin başında gelen İspanya'nın da içinde olduğu 8 ülkeye yapılacak ziyaretler, Kovid-19 önlemleri bağlamında riskin en yüksek olduğu yolculuklar arasına dahil edildi.

Tavsiye kararında "Seviye 4" olarak belirtilen en riskli turizm merkezleri arasında İspanya'nın dışında Finlandiya, Lübnan, Çad, Monako, San Marino, Cebelitarık ve Bonaire yer aldı.

CDC, riskli bölgelere seyahat konusunda aşı yaptırmayanlarla beraber tam aşılı yolcuları da uyararak uluslararası seyahatlerin Kovid-19 varyantlarını kapma ve yayma açısından yüksek risk oluşturduğunu bildirdi.

NEW YORK'TA DA KOVİD-19 VAKALARI HIZLANDI

Turizm ve iş amaçlı seyahatler noktasında dünyanın en çok ziyaretçi alan metropollerinden biri olan New York'ta da Kovid-19 vakalarının tekrar hızlı bir yükselişe geçtiği gözlendi.

Omicron varyantının etkisiyle Kovid-19 vakalarının son birkaç hafta içinde belirgin bir ivme kazanarak arttığı New York'ta her türlü önlem artırılırken Broadway şovları ani bir kararla iptal edildi, test kuyrukları uzamaya başladı.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, soğuk hava şartlarında yüzlerce insanın saatlerce test kuyruğunda beklemek zorunda kaldığı şehirde, ek test merkezleri kurulacağını ve evde uygulanabilecek 500 bin test kiti dağıtılacağını duyurdu.

Kasımın tamamında yaklaşık 35 bin Kovid-19 vakasının görüldüğü şehirde, çarşambadan cumartesiye kadar tespit edilen pozitif vakaların 42 bini geçtiği bilgisi paylaşıldı.

Johns Hopkins Üniversitesi verilerine göre, 2020'nin ilk aylarında Kovid-19 salgınının dünyadaki merkezi haline gelen New York'ta vaka sayısı 2 milyon 982 bini geçerken 58 bin 649 kişinin salgın yüzünden hayatını kaybettiği kaydedildi.

New York bu rakamlarla California, Texas ve Florida'nın ardından ABD'de Kovid-19'dan en çok etkilenen dördüncü eyaleti konumunda bulunuyor.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (250 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.