ABD maske kısıtlamasını gevşetme kararı aldı!

ABD’de maske yasaklarına karşı yeni bir karar alındı. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), iki doz koronavirüs aşısı olan kişilere yönelik maske yasağının hafifletildiğini duyurdu. CDC, iki doz koronavirüs aşısı olan kişilerin, tek başlarına veya aile üyeleriyle birlikte dışarıda yürüyüş, koşu, veya bisiklete binerken maskelerini çıkarabileceklerini kaydetti.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında tüm dünyada aşılama hızla devam ediyor. Salgının merkez ülkelerinden biri haline gelen ABD’de maske yasaklarıyla ilgili önemli bir adım atıldı. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), ülkede koronavirüse karşı tamamen aşılanmış vatandaşlara yönelik maske kullanımı hususunda yeni yönlendirmelerini açıkladı.

AŞI OLAN KİŞİLER MASKESİZ YÜRÜYEBİLECEK

Beyaz Saray’da basın toplantısı düzenleyen CDC Direktörü Doktor Rochelle Walensky, maske yasağı hakkında konuştu. Walensky, ABD’de Covid-19’a karşı tamamen aşılanmış kişilerin, dışarıda tek başlarına veya aile üyeleriyle birlikte yürürken, koşarken veya bisiklete binerken maskelerini çıkarabileceklerini ifade etti.

MASKESİZ YAPILABİLECEK AKTİVİTELER!

Tamamen aşılanmış kişilerin, birden fazla haneden arkadaşlarıyla birlikte açık hava restoranında yemek yerken maskesiz durabileceğini belirten Walensky, tamamen aşılanmış kişilerin kendileri gibi tamamen aşılanan aile üyeleri ve arkadaşlarıyla yaptığı küçük açık hava toplantılarında veya Covid-19’a karşı tamamen aşılanmış ve aşılanmamış insanların bir arada bulunduğu yerlerde maskelerini çıkarabileceklerini kaydetti.

AVM, SİNEMA VE MÜZELERDE MASKE TAKILACAK

Maskelerin yine de kamuya açık dış ortamlarda ve gerekli oldukları yerlerde takılması gerektiğini belirten Walensky, CDC’nin alışveriş merkezi, sinema veya müze gibi kapalı kamusal alanlarda ise maske takmayı önermeye devam ettiğinin altını çizdi. Doktor Walensky, ev veya yurt gibi bir grup ortamında yaşayan veya çalışan tamamen aşılanmış ABD’lilerin, Covid-19’a yakalanan birinin yanında bulunması halinde, artık 14 gün boyunca başkalarından uzak durmasına gerek olmadığını ifade etti. Fakat semptom göstermeseler dahi yine de test olmaları gerektiğini kaydetti.

VİZE ALACAKLAR ŞİMDİDEN BAŞVURMALI

ABD, tatil için Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ülke Türk vatandaşlarından ABD vizesi istiyor. Bu vizenin çıkması ise şu günlerde aksayabiliyor. Bu nedenle yaz tatilini ABD’de geçirmek için vize için Marin Vize Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (189 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.