ABD, Müslüman ülkelere olan vize yasağını kaldırdı!

Amerika'nın bir önceki başkanı Donald Trump zamanında birçok Müslüman ülkeye ve vatandaşına terör nedeniyle vize yasağı uygulanmıştı. Yabancı karşıtlığıyla bilinen Donald Trump'ın görevinin sona ermesinin ardından koltuğa oturan Joe Biden bu yasağı iptal etti.

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) yeni Başkanı Joe Biden'in göreve gelir gelmez ilk işi Donald Trump'ın tartışmalara neden olan kararlarını iptal etmek oldu. ABD'nin 46'ncı başkanı Joe Biden, Donald Trump'ın Afrikalı ve Müslüman ülkeler için aldığı Amerika vizesi yasağı kararını iptal etti.

“DEĞERLERİMİZE SIRTIMIZI DÖNEMEYİZ” 

Müslüman ve Afrikalı ülkelerin ayrımcılığa maruz kaldığı kararın iptalinin ardından konuşan Joe Biden, “Değerlerimize sırtımızı dönemeyiz” ifadelerini kullandı. Karar uluslararası kamuoyu tarafından memnuniyetle karşılandı.

BİDEN, TRUMP'IN 17 KARARINI İPTAL ETTİ!

ABD Başkanı Joe Biden'in göreve gelmesiyle birlikte Donald Trump'ın dönemini unutturacak önemli adımlar için 17 kararname imzalandı. 20 Ocak 2021 tarihinde ABD başkanlığı koltuğuna oturan Joe Biden, söz verdiği gibi Trump'ın tartışmalara neden olan kararlarını açıkladı. Paris İklim Anlaşması'na geri dönülmesi, Meksika sınırına örülecek duvardan vazgeçilmesi ve Müslüman ve Afrikalı ülkelere uygulanan vize yasakları iptal edildi.

DIŞ TEMSİLCİLİKLERE TALİMAT GÖNDERİLDİ!

Kararın ardından ABD Dışişleri Bakanlığı, tüm ülkelerde bulunan ABD büyükelçiliklerine ve konsoloslarına yasağın kaldırıldığını ve vize başvurusu alabileceklerini duyurdu. ABD Dışişleri Bakanlığının, 45 gün içinde reddedilen veya kısıtlanan kişilerin başvurularının, yeniden değerlendirilmesini sağlamak için bir teklif geliştireceği bildirildi. Biden, vize başvurularında titiz bir inceleme uygulanacağını belirterek, “Vize başvurusu yapanlar Amerika Birleşik Devletlerine giriş talep ettiğinde, titiz, kişiselleştirilmiş bir inceleme sistemi uygulayacağız. Ancak, ABD’ye girişte ayrımcı yasaklarla değerlerimize sırtımızı dönmeyeceğiz” ifadeleri yer aldı.

Marina Vize Başvuru Merkezi
Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul
Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14
Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com

4.8 / 5 (230 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.