ABD Türkiye ile ilgili seyahat uyarısını güncelledi

ABD, Türkiye ile ilgili seyahat durumunu güncelledi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), 110’dan fazla ülke ve bölgeye yönelik seyahat uyarılarını güncelledi. Bu ülkeler arasında olimpiyatların düzenleneceği Japonya’da var.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nin (CDC) son yayımladığı kararına göre, Türkiye dahil 90 ülke için yapılan seyahat uyarısının seviyesi düşürüldü. Bu ülkeler arasında bulunan Türkiye için “Seyahat Etmeyin” uyarısında bulunan ABD bu seviyeyi bir basamak düşürerek “Seyahatinizi gözden geçirin” olarak revize etti.

ABD 50 ÜLKENİN TEHLİKE SEVİYESİ DÜŞÜRÜLDÜ

Konuyla ilgili olarak uluslararası haber kuruluşu Reuters haber yayımladı. Yayımlanan habere göre kararla ilgili açıklama yapan bir CDC sözcüsü, 50 ülke ve bölgenin “Seviye 1” veya “Seviye 2″ye düşürüldüğünü açıkladı. Koronavirüs riskleri açısından en düşük sırada yer alan ülkeler arasında Singapur, İsrail, Güney Kore, İzlanda, Belize ve Arnavutluk yer alıyor. “Seviye 3″e düşürülenler arasında ise Türkiye dahil, Fransa, Ekvador, Filipinler, Güney Afrika, Kanada, Meksika, Rusya, İspanya, İsviçre, Ukrayna, Honduras, Macaristan ve İtalya bulunuyor.

SEYAHAT YASAKLARINA GÜNCELLEME

ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi ise CDC’nin uyarıları için seyahat yasaklarını gözden geçirme sürecinde olduklarını söyledi. Bakanlık geçtiğimiz ay, 23 Temmuz’da başlayacak olan Tokyo Olimpiyatları öncesi yeni bir Koronavirüs dalgasına karşı Japonya’ya seyahat etmeme çağrısında bulunmuştu.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (218 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.