Almanya’da gündemde sahte aşı pasaportu var!

Almanya’da kritik bir haber yayımlandı. İddiaya göre Almanya’da kullanılan aşı pasaportları çalındı ve birebir benzerleri 150 Euro’dan "Aşı yaptırmadan seyahat serbestisinden yararlanmak" isteyenlere sunuldu. Üzerlerinde "BioNTech aşısı" numarası bulunan ve gerçeğinden ayırt edilemeyen sahte Aşı Pasaportu ülkeyi ayağa kaldırdı.

Sahte aşı pasaportları Avrupa’da bulunan Frankfurt, Bonn, Augsburg ve Frankenthal Aşı Merkezleri'nden alınmış gibi gösteriliyor. Orijinal seri numarası bulunan ve gerçeğinden ayırılamayan aşı pasaportlarının üzerinde Pfizer/BioNTech aşısının numarası bulunuyor. Bu pasaportların sosyal medyadan satışa konulduğu tespit edildi. “Aşı olmak istemeyen ama seyahat serbestisinden yararlanmak isteyen” kişilerin tercih ettiği aşı pasaportlarının tanesi 150 Euro'dan (yaklaşık 1450 TL) satılmaya başlandı. 10'dan fazla alana ise indirim yapılıyor ve tanesi 125 Euro'ya (yaklaşık 1200 TL) veriliyor. Çift olarak alanlar ise iki aşı pasaportuna 200 Euro (1932 TL) ödüyor.

“HER DOKTORUN ÖZEL BİR NUMARASINI TAŞIYAN DAMGASI VAR”

Telegram aracılığıyla satılan ve iddiaya göre Almanya’dan çok sayıda talep alan sahte aşı pasaportuyla ilgili Almanya polisi soruşturma başlattı. Aşı kartlarından birine ulaşan yetkililer bunda, “Aşı Merkezi, Frankfurt. Ludwig-Erhard Anlage 1” yazdığını ve orijinal kart olduğunu tespit etti. Konuyu ayrıntılı şekilde inceleyen TV programı Report Mainz, Frankfurt Aşı Merkezi müdürü ile görüştü ve bunların nasıl dışarı sızabildiğini sordu. Sistemin her doktorun özel bir numarasını taşıyan damgası olduğunu, ancak bunu dışarıda kullanamayacağını belirten merkez yetkilileri, şimdi hem kartların nasıl dışarı çıkarıldığını, hem mührün nasıl vurulduğunu, hem de özel “BioNTech aşı numaralarının” nasıl yapıştırıldığını araştırıyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com


4.8 / 5 (191 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.