Almanya’dan mutlu haber! Türk yolculara karantina uygulanmayacak!

Almanya’nın Türkiye’yi yüksek riskli ülkeler listesinden riskli ülkeler listesine indirdiği belirtildi. Yeni karar ile birlikte Türkiye’den Almanya’ya giden insanlar karantinadan muaf olacak.

İngiltere ve Rusya’dan gelen kötü haberlerin ardından Almanya’dan gelen mutlu haber 2021 yılında Almanya tatili düşünenleri mutlu etti. Türkiye ile ilgili olarak seyahat güncellemesi yapan Almanya, Türkiye’yi yüksek riskli ülkeler listesinden çıkardı. Almanya Türkiye’yi riskli ülkeler listesine indirdi. Yeni kararla birlikte, 6 Haziran'dan itibaren Türkiye'den Almanya'ya giden yolcular karantinadan muaf olacak. Ancak yolcular, aşı bağışıklık belgelerini veya negatif testlerini ibraz etmeye devam edecek.

“ALMANYA’YA GİDEN HİÇ KİMSE KARANTİNAYA ALINMAYACAK”

Kararla birlikte turizmgüncel.com’a konuşan Bentour Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Uğur ve Bentour CEO’su Deniz Uğur, kararın Türkiye’ye dönük seyahatlerde çok şeyi değiştireceğini söyledi. Deniz Uğur, ‘’Bundan sonra Türkiye’den Almanya’ya dönen hiçkimse karantinaya girmeyecek. Ayrıca, hızlı testler geçerli sayılacak. Aşı sertifikası olanlarla bağışıklık kazananlar da karantinaya girmeyecek’’ dedi.

ALMANYA’YA YÖNELİK TALEP ARTACAK

Kadir Uğur ise, yeni kararla birlikte Almanya’dan Türkiye’ye dönük talebin 3 kat artacağını söyledi. Uğur, Türkiye’ye dönük seyahat uyarısının değişmesini bekleyen geniş bir kesim olduğunu ifade etti.

SUNEXPRESS’TEN ALMANYA AÇIKLAMASI

SunExpress, Türkiye'den Almanya'ya giden yolcuların 6 Haziran'dan itibaren karantinadan muaf olacağını açıkladı. Gelişme sonrası yolcularına duyuru yapan SunExpress, ''6 Haziran itibarıyla Alman Hükümeti, Türkiye’yi yüksek riskli ülkeler listesinden çıkarıp riskli ülkeler listesine dahil edecektir. Bu doğrultuda ilgili tarihten itibaren Almanya’ya seyahat edecek tüm yolcularımızın karantina uygulamasından tamamen muaf tutulacağını paylaşmaktan mutluluk duyarız. Seyahatinizden önce Kovid-19 test sonucu veya aşı/bağışıklık sertifikası sunma zorunluluğunun aynı şekilde devam edeceğini hatırlatmak isteriz” ifadelerini paylaştı.

VİZE ALACAKLAR ŞİMDİDEN BAŞVURMALI

Almanya, tatil için Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ülke Türk vatandaşlarından Almanya vizesi istiyor. Bu vizenin çıkması ise şu günlerde aksayabiliyor. Bu nedenle yaz tatilini Almanya’da geçirmek için vize için Marina Vize Merkezi’ne başvurabilirsiniz.


Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com 

4.8 / 5 (182 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.