Almanya’dan vize reddi alanlar dikkat! Almanya’dan yeni yaklaşım

Almanya Vize Başvurularına Yeni Yaklaşım.

Almanya Türk Toplumu'nun eski lideri Kenan Kolat, Almanya'daki göç politikaları ve vize işlemleri hakkında önemli bilgiler aktardı. Frankfurt'ta gerçekleşen bir konferansta, Almanya'nın göçü teşvik ettiğine dikkat çekti.

ALMANYA VİZELE İLE İLGİLİ GERÇEKLER

Kenan Kolat, "Almanya vize vermiyor" algısının gerçeği yansıtmadığını belirtti ve "Şu an için Almanya, Türkiye'den gelen vize başvurularının yüzde 17'sini reddediyor" dedi. Kolat, turistik vize başvurularında "geçici" konaklama amacının altının çizildiğini, fakat bekar, eğitimsiz ve işsiz bireylerin vize başvurularının genellikle olumsuz sonuçlandığını ekledi. Kalifiye personel ihtiyacının altını çizen Kolat, kalifiye bireylerin yeni yasalar kapsamında Almanya'ya başvurabileceğini belirtti.

Almanya'da 'Schengen' sürecinin sona erdiğine dair bazı iddiaların da gündemde olduğunu belirten Kolat, Almanya'ya meslek eğitimi amacıyla gelmek isteyenler için faydalı olabilecek web siteleri hakkında da bilgiler verdi.

Ayrıca, "Genişletilmiş Kalifiye Eleman Yasası" geçtiğimiz Ağustos'ta Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier tarafından onaylanmıştı. Aynı zamanda, Alman hükümeti çifte vatandaşlıkla ilgili yasa taslağını kabul ederek ilgili meclise sunmuştu.


Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (222 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.