Almanya kısıtlamaları 28 Mart tarihine kadar uzatmayı tartışıyor!

Koronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülkelerden birisi olan Almanya kısıtlamaları 28 Mart tarihine kadar uzatmayı planlıyor. 28 Mart tarihinden itibaren ise yasaklar kademeli olarak kaldırılacak.

 

Almanya’da gündem kısıtlamaların kaldırılması. Vatandaş ve iş çevreleri kısıtlamaların kaldırılması konusunda bastırırken merkezi hükümet 28 Mart tarihini işaret ediyor. Son söz yarın yapılacak merkezi hükümet ve eyalet temsilcilerinin arasında yapılacak toplantıda verilecek. Almanya salgının ilk başlarında vatandaşını finanse etmiş ve birçok fonunu salgın için kullanmıştı. Ancak uzun süren kapanmalar ve kısıtlamalar vatandaş ve iş dünyasından tepkilerin yükselmesine neden oldu. Bu nedenle bazı eyalet başbakanları gevşemenin başlamasını savunuyor ancak sağlık çevreleri ise bunun sonucunun kötü olabileceğini belirtiyor.

 

GEVŞEME EYALETLER İÇİN KADEME KADEME OLACAK!

 

Tartışmalar sürerken Almanya Başbakanı Angela Merkel, eyalet başbakanları ile toplantı ayarladı. Yarın yapılacak toplantıda alınacak kararlar yeni yol haritasını belirleyecek. Toplantıda kısıtlamaların 28 Mart tarihine kadar sürmesi ve ardından gevşeme yol haritasının başlaması masaya yatırılacak. Gevşemeler de bir anda başlamayacak. Türkiye’deki gibi bir gevşeme planlanıyor. Vaka sayılarının düştüğü eyaletlerde gevşeme erken başlayacak. Riskli olan eyaletler ise beklemek zorunda kalacak. Kademeli açılma planı çerçevesinde, önce kitapçı ve çiçekçilerin daha sonra da mağazalar ile müze, galeri ve hayvanat bahçesi gibi yerlerin açılması planlanıyor. Karar metninin henüz kesinleşmediği, bazı eyaletlerin metne henüz onay vermediği belirtiliyor. Almanya’da geçtiğimiz hafta okullar ve kreşler açıldı. Kuaförler de 1 Mart tarihiyle hizmete girdi. Ancak restoran, kafe, bar ve spor salonu gibi işletmeler 2 Kasım'dan beri kapalı.

 

VAKA SAYIALRI İSTENİLEN SEVİYEDE DEĞİL

 

Tüm önlemlere ve kapanmalara karşın Almanya’daki vaka sayıları istenilen seviyede değil Ülkede kısıtlamaların başlaması için hedef 100 bin kişide 35 vakaya. Ancak bu oran 19 Şubat itibarıyla 56,8 seviyesinden 1 Mart Pazartesi günü 65,8 seviyesine yükseldi. 2 tarihinde ise de 65,4'e geriledi. Uzmanlar koronavirüsün daha bulaşıcı olduğu belirtilen mutasyonlu türünün yayılmasına dair endişelerin arttığı şu dönemde vaka sayılarındaki düşüş trendinin sonlanması ve hatta son günlerde sayıların yeniden yükselmeye başlaması nedeniyle temkinli hareket edilmesi gerektiği konusunda uyarıda bulunuyor. Almanya  vizesi için istenen belgeler nelerdir?

 

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

 

4.8 / 5 (237 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.