Almanya'nın yeni seyahat kuralları aileleri etkileyecek

Almanya'nın hayata geçirdiği yeni seyahat kurallarının en çok çocuklu aileleri etkileyeceği belirtildi.

Almanya'nın 1 Ağustos'ta yürürlüğe aldığı yeni korona kuralları en çok çocuklu aileleri etkileyecek. Yeni düzenlemeye göre aşı olduğunu veya bağışıklık kazandığını ispatlayamayan 12 yaşından büyük tüm yolcular, geldikleri ülkeye bakılmaksızın hem PCR testi verecek hem de büyük ihtimalle de karantinaya girecek.

YÜKSEK İNSİDANS BÖLGESİNDEN GELENLER KARANTİNAYA GİRECEK

Ek olarak, yüksek insidans bölgesinden gelen aşısız veya iyileşmiş yolcular hem negatif PCR testi verecek hem de 10 gün karantinada kalacak. Karantina süresi, beşinci günde yapılacak testin negatif çıkması durumunda 5 günde sonlanabilecek. 12 yaşından büyük yolcular da 5 gün karantinada kalacak. Öte yandan, virüs varyant bölgelerinden Almanya'ya gelen yolcular, aşılanmış veya bağışıklık kazanmış dahi olsa 14 gün izole olmak zorunda. Yeni kurallar yılsonuna kadar Almanya'ya havadan, karadan ve denizden tüm girişleri kapsayacak. Kural daha önce sadece hava yolu yolcularını kapsıyordu. Federal Polis, gezginlerin kurallara büyük oranda uyduğunu, kontrol edilen 155 bin yolcudan sadece 616'sının belge sunmadığını açıkladı.

AİLELER İÇİN KARANTİNA MI?

Alman Seyahat Birliği (DRV) ise, yönetmelikteki 'yüksek riskli alanlar' tanımının net olmadığı eleştirisinde bulundu. DRV, "Bu durum çocuklu aileler için bir dezavantaj. Aileler genellikle aşılı ancak 12 yaş üstü çocuklar için onaylanmış bir aşı yok." dedi.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (189 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.