Almanya riskli ülkeler listesini güncelledi! İspanya, Litvanya ve Afganistan…


Almanya halk sağlığı kurumu Alman Robert Koch Enstitüsü (RKI) hazırladığı riskli ülkeler listesini güncelledi. Kurum 3 ülkeyi yüksek riskli ülkeler listesinden riskli ülkeler kategorisine indirdi.

Almanya halk sağlığı kurumu Robert Koch Enstitüsü, riskli ülkeler listesini güncelledi. Ülke Avrupalıların tatil için en çok tercih ettiği ülke olan İspanya’yı yüksek riskli ülkeler kategorisinden riskli ülkeler kategorisine indirdi. Enstitünün aldığı kararda İspanya’daki vaka sayılarının hızlı düşmesinin etkili olduğu belirtildi. Alınan karar 21 Şubat tarihinden itibaren geçerli olacak. Yani İspanya yarından (Pazar) itibaren Almanya için yüksek riskli bir ülke olarak görülmeyecek.

YÜKSEK RİSKTEN, NORMAL RİSKE

Konuyla ilgili açıklama yapan Robert Koch Enstitüsü, 21 Şubat’tan itibaren Almanlar’ın en çok tercih ettiği tatil bölgesi olan İspanya'nın normal bir risk bölgesi olacağını duyurdu. Alınan karar ile birlikte İspanya’dan Almanya’ya giden kişiler negatif test göstermek zorunda olmayacak. Ancak Almanya’dan İspanya’ya girişlerde turistler son 48 saatte yapılmış negatif koronavirüs testlerini hala sunmak zorunda. 2021 yılının başından beri İspanya’da vaka sayıları düşüş trendinde. Alınan tedbirler ile birlikte son bir haftada vaka sayısı 100 bin kişide 111 koronavirüs olarak ölçüldü

2 ÜLKE DAHA YÜKSEK RİSKLİ KATEGORİDEN RİSKLİ KATEGORİYE DÜŞÜRÜLDÜ

Alman Robert Koch Enstitüsü, İspanya ile birlikte Litvanya ve Afganistan’ı da yüksek riskli ülkeler listesinden çıkardığını duyurdu. Pazar (Yarın) günü ile birlikte bu üç ülke yüksek riskli ülkeler kategorisinden çıkartılmış olacak. Böylelikle Almanların yüksek riskli ülkeler listesinde toplam 28 ülke kalacak. Türkiye ise Almanya’nın oluşturduğu bu listede normal riskli ülkeler arasında yer alıyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com


4.8 / 5 (208 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.