Almanya Türklere çalışma vizesini kolaylaştırıyor

Almanya, 400 bin yabancı işçi alacağını duyurdu. Ülke ayrıca çalışma vizesi konusunda da kolaylaştırıcı adımlar atmaya hazırlanıyor.

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre, iş aramak için Almanya’ya gidilebilecek. Bunun için ülke Şans Kartı verecek.

Almanya’da çalışmak için ülkeye gelmek isteyenlerden şu kriterler istenecek, başlangıç seviyesinde Almanca, mesleğine ilişkin iki yıl tecrübe, yaş uygunluğu ve Almanya’ya uyum sağlayabileceğini göstermek.

Yapılan açıklamaya göre Almanya, özellikle Türkiye’den işçi alacak. Alımların Ocak ayında başlaması planlanıyor.

Almanya’da çalışmak isteyen kişilerden illaki bir diploma istenmeyecek. Kalfalık belgesi dahi bu konuda kabul alacak. Asıl mesele o işte çalışmış olduğunu ve bildiğini ispat etmek.

Öte yandan Almanya Başkonsolosluğu, işçi olarak Almanya’ya gitmek isteyenleri puanlayacak. Dil ve istenen iş kollarından olan kişiler daha yüksek puan alarak gitme ihtimalleri artacak.

Ayrıca doktorlar, mühendisler, iyi bir eğitimi olan ve dil bilen öğretmenler, sağlık sektöründen personeller kolay bir şekilde Almaya’ya gidebilecek.

Hizmet sektörü, oteller, lojistik firmaları, paket servisler, garsonlar, restoranlar, inşaat sektörü Türkiye'den istediği elemanı getirebilecek.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (217 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.