Almanya vizesi için 'ön bildirim' şartı getirildi!

Almanya vizesi almak ve Almanya'ya gitmek için ön bildirim şartı getirildi. Korona salgını ile birlikte tüm ülkeler birbirinden farklı adımlar atarken Almanya, Türkiye'yi ve Almanya'da yaşayan çifte vatandaşları (Gurbetçileri) yakından ilgilendiren yeni bir uygulamaya gitti. Türkiye'yi riskli bölge ilan eden Almanya bazı bilgileri almadan ülkeye kendi vatandaşı dahi olsa kimseyi almayacak.

Korona virüs salgını ile birlikte Avrupa Birliği'ne üye bazı ülkeler Türkiye'yi riskli ülkeler statüsüne aldı. Bu ülkelerden biri ise Avrupa'daki en yüksek Türk nüfusunun bulunduğu ülke olan Almanya. Salgınla birlikte ülkeye giriş ve çıkışları kapatan Almanya vaka sayılarındaki artışla birlikte Türkiye'den Almanya'ya gidecek, turist veya kendi vatandaşına 'ön bildirim' şartı getirdi. 

ALMANYA VİZESİ İÇİN 'ÖN BİLDİRİM' ŞARTI!

Türkiye'nin riskli ülkeler statüsüne alınmasıyla birlikte, Türkiye'den Almanya'ya vizeli yapılacak seyahatlere de yeni uygulamalar getirildi. Uygulamaya göre eğer 10 gün Türkiye'de kalınmışsa Almanya vatandaşları dahil Türkiye'den kim olursa olsun Almanya'ya gidecek olan bilgileri ile birlikte korona virüs test sonuçlarını Alman makamlarına ulaştırmak zorunda. Bilgiler sağlık merkezlerine verilecek ve bu bilgiler takip edilecek. Sonuçlara göre karantina koşulları işlenecek. Eğer bu şartlar yerine getirilmezse uçuşa onay verilmeyecek. İster vatandaş olun, isterseniz oturma ve çalışma izni alın şartları yerine getirmezseniz ülkeye girişe izin verilmeyecek.

ALMANYA'YA GİTMEK İÇİN BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

Türkiye'den Almanya'ya gitmek için tüm şartları yerine getiren yolcular son olarak 'ön bildirim' şartını yerine getirecek. Türkiye için geçerli olan uygulama Almanya İçişleri ve Sağlık Bakanlığı ile birlikte Robert Koch Enstitüsü tarafından hayata geçirildi. Buna göre online başvuru 'Digitale Einreisemeldung' isimli siteden yapılacak. Başvuruları bu 3 kurum denetleyecek.

ALMANYA'NIN KOYDUĞU 'ÖN BİLDİRİM' ŞARTININ AMACI NEDİR?

Almanya tarafından yapılan açıklamaya göre ön bildirim şartının amacı karantinaya uyulup uyulmadığını tespit etmek. Formu dolduran ve bilgilerini veren kişiye olağandışı bir durum karşısında ulaşabilmek. Kişinin seyahat ve iletişim bilgileri, bulunduğu yerdeki sorumlu sağlık merkezine bildirilecek ve ardından kişiyle temasa geçilecek.

DİGİTALE EİNREİSEMELDUNG SİTESİ!

Başvuru için siteye girildiğinde ilk başta hangi ülkeden Almanya'ya gelineceği sorusu soruluyor. Türkiye yazılınca karşınıza, “Türkiye'nin tamamı risk bölgesidir. Devam edin” yazısı çıkıyor. Sonraki adımda, “Almanya'ya gidişiniz ve seyahatiniz için bildirim yükümlülüğü ile iletişim bilgilerini vermekle mükellefsiniz” yazısı ile “Varacağınız yerde 10 gün karantinada kalacaksınız” yazısı çıkıyor. Son adımda ise, uçuş bilgileri, arabayla- gemiyle ya da trenle gideceksiniz onun bilgileri ve diğer bilgiler yer alıyor. Altı adımda tamamlanan işlemin en sonunda ise, bilgilerin başka amaçla kullanılmayacağına ilişkin garanti veriliyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com


4.8 / 5 (194 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.