Almanya 'yüksek riskli' listesini güncelledi

Almanya Akdeniz'deki iki popüler turistik adayı 'Yüksek riskli' listesinden çıkardı.

Almanya pandemi kaynaklı seyahat sınırlamalarını güncelledi.

Robert Koch Enstitüsü'nün (RKI), yaptığı gözden geçirme sonrası Akdeniz'de Almanlar için iki popüler ada yüksek riskli kategorisinden çıkarıldı.

GİRİT VE KORSİKA LİSTEDEN ÇIKTI

Dün itibariyle, Pazar günü, Yunanistan'da Girit adası ve Fransa'da Korsika ile Fransa'nın Occitania bölgesi Almanya'da korona açısından yüksek riskli bölgeler olarak kabul edilmiyor. Bu kararın ardından Yunanistan'ın hiçbir bölgesi Almanya açısından artık yüksek riskli değil.

OSLO ARTIK YÜKSEK RİSKLİ BÖLGE

Norveç'in başkenti Oslo ve Viken bölgesi ile Bosna-Hersek, Nikaragua ve Karayip Denizi'ne yakın ülkelerden Grenada artık yüksek riskli bölgeler olarak sınıflandırılıyor.

Tam aşıları olmayanlar yüksek riskli ülkelerden dönen ve tam aşıları olmayanlar Almanya'da 10 gün karantinaya alınıyor. Ancak karantinanın 5. gününde negatif bir test sonucuyla beş gün sonra karantina sonlandırabiliyor.

Almanya'da geçmişten farklı olarak, riskli sınıflandırması için sadece enfeksiyon sayısı belirleyici değil. Diğer kriterler, virüsün yayılma hızı, sağlık sistemi üzerindeki yük veya korona durumuna ilişkin veri eksikliği gibi etkenlerde önemli.

Almanya'da Pazar gününden bu yana Güney Amerika'nın büyük bir kısmı yeniden "risksiz" oldu. Arjantin, Bolivya, Paraguay, Ekvador ve Peru yüksek riskli listesinden çıkarıldı. Umman ve Namibya da yüksek riskli kategorisinden çıkarılacak.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (186 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.