Amsterdam'dan tarihi karar! Uyuşturucu satılan kafelere turist alınmayacak!

Hollanda'nın başkenti Amsterdam artık uyuşturucu ve seks şehri olarak anılmak istemiyor. Bu konuda birçok çalışmayı hayata geçirmek isteyen Amsterdam Belediyesi, kentte bulunan ve esrar satan kafelere (coffeeshop) yabancıların girişini kapatacak.

Sınır kentlerindeki esrar satan kafelere yabancıların girişini yasaklayan Hollanda şimdi de aynı kararı Amsterdam için almaya niyetli. Amsterdam'daki esrar kafeler koronadan önce ayda 1,5 milyon turistin uğrak noktası konumundaydı. Ülkedeki esrar satan kafelerin yüzde 30'nun bulunduğu Amsterdam, gelirlerinden olmak pahasıyla uyuşturucu şehri olma özelliğinden kurtulmak istiyor.

ESRAR KAFELERE TURİSTLERİN GİRİŞLERİ YASAKLANIYOR!

Amsterdam Belediye Başkanı Femke Halsema, Amsterdam Savcılığı ve Amsterdam polis yetkilileri gerçekleştirdikleri toplantının ardından yaptıkları açıklamada şehre gelen yabancı turistlerin esrar kafelere alınmaması konusunda anlaşıldığını duyurdu. Halsema tarafından belediye meclisine gönderilen plana göre, coffeeshoplara sadece Hollanda'da ikamet eden kişilerin girmesine izin verilecek.

ESRAR KAFELERİN SAYISI DÜŞTÜ AMA SATIŞLARI DÜŞMEDİ

Amsterdam'da 2000 yılında 283 esrar kafe bulunuyordu. Bu sayı günümüzde 166'ya inmiş durumda ancak bu düşüşe rağmen esrar satışları her yıl katlanarak artıyor. Yapılan açıklamaya göre bazı kafelerin satışı yüzde 200 oranına arttı. Hollanda vizesi nasıl alınır?

AMSTERDAM ESRAR KAFE KARARINI DEĞİŞTİRDİ

Hollanda'nın diğer kentlerinde, yabancı turistlerin esrar kafelerine girişi yasaklanırken, Amsterdam Belediyesi, yasadışı sokak ticaretinin artacağı endişesiyle bu karar katılmamıştı. Ancak bu kafeler nedeniyle oluşan sorunlar yüzünden belediye plan değişikliğine gitti. Yapılan yeni plan kapsamında, kentteki coffeeshop sayısının da, en fazla 73 ile sınırlandırılması öngörülüyor. Yapılan araştırmalara göre, Amsterdam'a gelen turistlerin yaklaşık yüzde 60'ı, esrar satan kafeleri, kente gelmek için önemli bir neden olarak görüyor. Yasağın, bir geçiş dönemi ve sokaktaki yasa dışı uyuşturucu satışına karşı alınacak yeni önlemlerin ardından yürürlüğe girmesi planlanıyor.


Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com


4.8 / 5 (185 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.