Ankara Anlaşması sona erdi! İngiltere'nin kapıları Türk vatandaşlarına kapandı!

Avrupa Birliği ile 1963 yılında imzalanan Ortaklık Anlaşması'ndan (Ankara Anlaşması) çekilen İngiltere, artık iş vizesiyle Türk vatandaşlarını kabul etmeyecek.

İngiltere, sürpriz bir şekilde Avrupa Birliği'nden ayrılma kararı aldı. Kararın ardından birlikten çıkış sürecini tamamlayan ülke, 1 Ocak itibariyle resmen ayrılmış olacak. Bu tarihin ardından İngiltere, Avrupa Birliği'nin imzaladığı anlaşmalardan da çekilmiş olacak. Bu anlaşmalardan birisi ise Avrupa Birliği ve Türkiye arasında imzalanan Ankara Anlaşması... Ankara Anlaşması ile şuana kadar yaklaşık 100 bin Türk vatandaşı, iş kurmak için İngiltere'ye yerleşti. 31 Aralık'ta son bulacak Ortaklık Anlaşması sonucunda iş kurmak isteyen Türk vatandaşları artık İngiltere'ye yerleşemeyecek.


ANKARA ANLAŞMASI YENİLENMEDİ!

Bu süreçte Türkiye, Ankara Anlaşması'nın bir benzerini Avrupa Birliği'nden çıkan İngiltere ile imzalamadı. Ancak Avrupa Birliği, ülke ile serbest dolaşım anlaşması imzalayarak AB vatandaşlarının eskisi gibi İngiltere'ye girip çıkabileceğini açıkladı... Ankara Anlaşması kapsamında Türk vatandaşlarına iş vizesi verilmesi ve ülkeye yerleşmenin önünün açılması tüm Avrupa Birliği ülkeleri için geçerli bir durum aslında. Ama bu anlaşmayı pek çok birlik ülkesi uygulamıyor. Bu anlaşmaya kısmen sadık olan bir ülke olan İngiltere bu süreçte en çok tercih edilen ülke oldu.


ARTIK SADECE İNGİLTERE VİZESİNE BAŞVURULABİLECEK!

İngiltere'de iş kurma veya ülkeye yatırım yapmak için özel çalışma vizesiyle İngiltere'ye gidenler, beş yıl iş hayatında kalınca İngiltere'de sürekli kalma, ileride vatandaşlığa başvurma ve başka iş alanlarında iş bulma hakkını elde ediyordu. İngiltere AB'den çıkınca, Ankara Anlaşması'nın tarafı olmaktan da çıktı. AB ve önceki anlaşmalara ilişkin yükümlülükleri sona erdi. Şimdi sadece İngiltere vizesine başvurulabilecek. İngiltere vizesi almak için hangi yolları izlemeliyim?

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com4.8 / 5 (158 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.