Ankara Anlaşması Vizesi için son tarih 31 Aralık!

Ankara Anlaşması için geri sayım. İngiltere'de Türk vatandaşlarına yerleşme hakkı tanıyan Ankara Antlaşması Vizesi'nin sonuna gelindi. Avrupa Birliği ve Türkiye'nin 1963 yılında imzaladığı, karşılıklı ticaret ve yaşama hakkını içinde barındıran Ankara Anlaşması için son tarih 31 Aralık.

Salgınla birlikte birçok ülkede olduğu gibi İngiltere'de de karantina kuralları işlemeye başlamış ve ülke zorunlu olmadıkça kısmen turizme kapatılmıştı. Vaka sayılarının tekrar yükselmesiyle birlikte İngiltere 5 Kasım ile 2 Aralık arasında tekrar karantina uygulayacaklarını açıkladı. Buna göre bu tarihler arasında İngiltere turistlere vize vermeyecek. 

İNGİLTERE'DE YAŞAMAK İÇİN VİZE BAŞVURULARINDA SON TARİH 31 ARALIK!

Bu açıklamayla birlikte İngiltere, Türk vatandaşlarını da yakından ilgilendiren ikinci bir açıklama yaptı. İngiltere, Ankara Anlaşması ile ile birlikte Türk vatandaşlarına tanıdığı yerleşme hakkını 31 Aralık'ta bitireceğini duyurdu. Bu tarihe kadar Türk vatandaşlarının İngiltere'den oturma ve yerleşme izni alabileceği belirtildi. 5 Kasım ile 2 Aralık tarihlerinde de Türk vatandaşları vize başvuru merkezlerine giderek İngiltere'ye yerleşmek için başvuru yapabilecekler.


İNGİLTERE'DEN ANKARA ANLAŞMASI AÇIKLAMASI!

İngiltere Dışişleri Bakanlığı'ndan konuyla ilgili açıklama yapıldı. Türk vatandaşlarına yönelik yapılan açıklamada, “İngiltere’de kendi işini kurmak isteyen kişilerin daha fazla geç olmadan başvuru işlemlerini başlatmaları gerekiyor. Ankara Anlaşması'nın geçerliliği 31 Aralık'ta son bulacaktır. İngiltere’deki karantina (5 Kasım-2 Aralık) kararı artan vaka sayılarına yönelik geçici bir önlem niteliğindedir” ifadeleri kullanıldı.

TÜRKİYE LONDRA BAŞKONSOLOSLUĞU'NDAN AÇIKLAMA!

Ankara Anlaşması'yla ilgili Türkiye'nin Londra Başkonsolosluğu da açıklamalarda bulundu. Başkonsolosluk, Ankara Anlaşması ile İngiltere'ye yerleşmek için başvuru sürecinin 31 Aralık 2020 tarihinde biteceğini açıkladı. Açıklamada, "Başvuru yapacak Türkiye vatandaşları Ankara Anlaşması'na bağlı vize kategorileri kapsamında değerlendirilecekler, daimi oturum izni alana kadar aynı kurallara tabi olacaklar. Ankara Anlaşması kapsamında oturma ve çalışma iznine başvurmuş ya da söz konusu izne haiz Türkiye vatandaşlarının henüz başvuruda bulunmamış aile bireylerinin ise anlaşma hükümlerinden yararlanabilmeleri için 31 Aralık'a kadar İngiltere makamlarına başvuruda bulunmaları gerekiyor" ifadeleri kullanıldı.


SİBEL TÜZÜN, ANKARA ANLAŞMASI İLE İNGİLTERE'YE YERLEŞTİ!

Türkiye'yi 2006'da Eurovision Şarkı Yarışması’nda ‘Süperstar’ şarkısı ile temsil eden 49 yaşındaki Sibel Tüzün, Ankara Anlaşması ile İngiltere'ye taşınma kararı verdi. Sibel Tüzün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile bundan sonra Londra'da yaşayacağını duyurdu.


SİBEL TÜZÜN'DEN AÇIKLAMA

Tüzün, sosyal medyadan şu ifadeleri kullandı, "Ben de Ağustos 2020 tarihinde Ankara Anlaşması ile İngiltere’ye geldim ve çocuklarımla birlikte Londralı oldum. Banka, ev, okul, şirket işleri tamamlayınca sosyalleşmeye ancak fırsat bulabildim."

ANKARA ANLAŞMASI NEDİR? ANKARA ANLAŞMASI VİZESİ!

12 Eylül 1963 tarihinde Avrupa Ekonomik Topluluğu ile Türkiye tarafından Ankara'da imzalanan Ankara Anlaşması aslında bir işbirliği ve ortaklık anlaşması. Ankara Anlaşması İngiltere Vizesi, Avrupa Birliği ile işbirliği anlaşması bulunan ülkelerin vatandaşlarına İngiltere Birleşik Krallığı’nda kendi işini kurma ve İngiltere’de yerleşik yaşama hakkı sağlayan vize tipidir. Ankara Anlaşması İngiltere vizesi başvurusunda bulunan kişilerin İngiltere’de iş yeri açma, işçi çalıştırma zorunluluğu yoktur. Kişi eğitimini aldığı ya da meslek edindiği iş ile ilgili alanda çalışabilmektedir.

İNGİLTERE VİZESİ ALMAK İÇİN İSTENEN BELGELER VE ŞARTLAR: 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com


4.8 / 5 (247 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.