Antalya kapalı! Rus turistler Türkiye tatilini iptal ediyor!

Korona virüs önlemleri kapsamında Türkiye'de alınan kararlar Rus turistlerin turlarını iptal etmesine neden oldu. Aylar öncesinden alınan turlar bir bir iptal ediliyor. 

Kabine toplantısının ardından alınan kararlar sonucu birçok dükkan kapanmış, otellere ise kısıtlamalar uygulanmıştı. Kısıtlamaların ne zaman son bulacağına ilişkin hükümetten bir açıklama yapılmaması Rus turistlerin rezervasyonlarını iptal etmesine neden oldu. Rus firmalar, binlerce kişinin turlarını iptal ettiğini bu yüzden yılbaşından sonraki charter seferlerinde büyük düşüş yaşanacağını vurguluyor.

TURİST AKINI DURMA NOKTASINA GELDİ!

Konuyla ilgili turizm sektörüne yönelik yayınlar yapan Tourprom’un haberine göre, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de son korona virüs rakamlarına göre sıkı önlemler alındı. Ancak bu kararlar neticesinde Rus turistlerin Türkiye'ye yönelik taleplerinde sert düşüşler yaşandı. Antalya'nın çoğu bölgesinde Rus turist akışı durma noktasına geldi. Bu ise turizm sektöründe çalışan yaklaşık 1 milyon kişiyi kara kara düşünmeye sevk etti.


ANTALYA KAPALI!

'Antalya Kapalı' başlığının kullanıldığı haberde kısıtlamalar sonucu kapatılan tatil bölgelerindeki eğlence yerleri, kafe ve restoranların turistlerin tercihini etkilediği ve Türkiye'den vazgeçme noktasına getirdiğini belirtti.

BU YIL DA TURİSTSİZ GEÇEBİLİR!

Konuyla ilgili konuşan uzmanlar, pazarın önde gelen bazı şirketlerinin mart sonuna kadar Türkiye'ye yönelik seferlerini durdurduğunu, bölgelerden yapılanlar başta olmak üzere pek çok charter uçak seferini iptal ettiğini belirtti. Konuyla ilgili açıklamada bulunan sektör temsilcileri Türkiye'deki kısıtlamalar yüzünden sadece Rus turistlerin değil diğer yabancı turistlerin de  rezervasyonlarını iptal ettiğini ve eğer kısıtlamalarda bir esnetilme olmazsa bu yazı da turistsiz geçireceklerini açıkladı.


SINIRLI SAYIDA KÜLTÜR TURLARI YAPILIYOR

Şuanda Türkiye'de İstanbul, Kapadokya ve İzmir gibi bölgelerde kültürel turlar devam ediyor. Bu turlara katılan sayısı da sınırlı. Öte yandan Türkiye'nin diğer bölgelerine yönelik turlar durmuş durumda. Eğer salgın kontrol altına alınamazsa bu 3 bölgedeki turlar da durdurulacak. Çoğu tatil bölgesine Rusya'dan direk uçuş olmaması Türkiye için önemli bir fırsat. Eğer aşılama çalışmaları iyi gider, vaka sayıları daha da düşer ve kısıtlamalar kaldırılırsa Türkiye bu yazı rahat geçirir. Yoksa 1 milyon çalışanı bulunan turizm sektöründe kriz yaşanabilir.

Marina Vize Başvuru Merkezi
Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul
Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14
Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com

4.8 / 5 (235 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.