Aşı olan turistlere İspanya kapılarını açtı!

İspanya kapılarını tüm aşılanmış turistlere açtı. Öte yandan Avrupa'dan gelen aşılanmamış tatilciler de PCR testi sonucu göstermek mecburiyetinde olmayacak. Hızlı antijen testi sonucu ibraz etmek İspanya’ya seyahat için yeterli olacak.

İspanya hükümeti aşılanmış turistlere kapılarını açacağını duyurdu. Ayrıca Avrupa’dan gelen aşı olmamış turistler PCR testi ibraz etmek zorunda olamayacak. Bununla birlikte turistik amaçlı çalışan kruvaziyer gemilerinin de İspanya limanlarına yanaşmalarına izin verildi. Almanya ve İngiltere'de bulunan kısıtlamalar ise İspanya turizminin önünde engel oluşturmaya devam ediyor. Her iki ülke de İspanya'ya turist veren başlıca ülkeler arasında. İspanya'ya en çok yabancı turist veren İngiltere, İspanya'yı hala riskli bölge kategorisinde tutuyor. Dolayısıyla İngiliz turistlerin önünde ülkelerine döndüklerinde 5 günlük karantina zorunluluğu bulunuyor.

ALMANYA İSPANYA’YA GİTMEK İSTEYEN VATANDAŞLARINI UYARDI

Almanya Dışişleri Bakanlığı ise Alman yurttaşlarına başkent Madrid, Endülüs, Granada, Sevilla, Costa del Sol, Barcelona ve Bask bölgesi gibi popüler turistik bölgelerin bulunduğu İspanya'ya halen zorunlu olmadıkça seyahat edilmemesi uyarısında bulunuyor. Bu bölgeler risk bölgesi olarak sınıflandırılıyor.

İSPANYOL BAKANDAN İNGİLTERE’YE TEPKİ

İspanya Turizm Bakanı Maria Reyes Maroto, yaptığı açıklamada İngiliz hükümetinin kararını "anlayamadığını" söyledi. Maroto, Londra'nın en azından Mayorka, Minorka, İbiza, Cabrera ve Formentara'nın aralarında bulunduğu Balear Adaları'na ve Kanarya Adaları'na yeşil ışık yakması gerektiğini belirtti. Bu adalarda yüz bin kişide görülen yedi günlük vaka oranının son derece düşük olduğu belirtiliyor. İngiliz hükümeti ise mevcut sınıflandırmayı üç hafta içinde yeniden incelemeye alacak.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (201 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.