Aşı olanlar için maske yasağı kaldırıldı!

Koronavirüs ile büyük bir mücadele içinde olan ABD, korona salgınıyla ilgili olarak yeni bir karar aldı. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), iki doz aşı olan kişilerin iç ve dış mekanlarda maske ve sosyal mesafe kurallarına uymayabileceğinin duyurdu.

ABD koronavirüsün merkezi haline gelmişti. Günlük vaka ve ölüm sayılarında bir dönem birinci olan ülke aşılamaya hız vererek salgında önemli bir yol kat etti. Ülke iki doz aşısını olan kişilerin maske ve sosyal mesafe kurallarına uymayabileceğini duyurdu. Konuyla ilgili açıklamada bulunan ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) Direktörü Doktor Rochelle Walensky yaptığı açıklamada, koronavirüse karşı tamamen aşılanan kişilerin, özel durumlar haricinde iç ve dış mekanlarda maske ve sosyal mesafe kurallarına uygulamasına gerek olmadığını ifade etti.

ABD’DE TAM NORMALEŞME BAŞLADI!

Walensky alınan kararı “heyecan verici ve güçlü bir an” olarak duyurdu. Konuyla ilgili olarak Walensky, “Tamamen aşı olduysanız, salgın nedeniyle yapmayı bıraktığınız şeyleri yapmaya başlayabilirsiniz. Hepimiz bir miktar normallik duygusuna geri dönebileceğimiz bu anı özlemiştik” ifadelerini kullandı.

BAĞIŞIKLIĞI ZAYIF KİŞİLER DOKTORA BAŞVURSUN

Bilimin, CDC’nin tamamen aşılanmış kişilerin maske takmadan ve sosyal mesafe kurallarına uymadan, büyük veya küçük çaplı açık ve kapalı hava etkinliklerine katılabileceği yönündeki tavsiyesini desteklediğini belirten Walensky, bağışıklığı zayıflamış kişileri maske kullanımını tamamen bırakmadan önce doktorlarıyla konuşmaları gerektiği konusunda uyardı. Walensky, “Bilim, aşılanmamış insanlar hakkında da çok net. Hafif veya ağır hastalık, ölüm veya virüsü başkalarına yayma riskiyle karşı karşıyasınız. Yine de maske kullanmalı ve hemen aşı yaptırmalısınız” dedi.


Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com


 

4.8 / 5 (191 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.