Aşı olanlar ve virüsü atlatanlar için yasaklar kalkıyor!

Koronavirüsü atlatan veya aşı olanlar için yasaklar kalkıyor. Macaristan Başbakanı Viktor Orban, kısıtlamaların gevşetilmesiyle ilgili olarak konuştu. Orban, tiyatro, otel, spor tesisleri gibi birçok işletmenin açılacağını söyledi.

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ülkesinde katıldığı bir radyo programında koronavirüs önlemleri hakkında konuştu. Orban, koronavirüsü atlatanların ve aşı olanların haftaya açılacak işletmelerden faydalanabileceğini belirtti. Başbakan Orban tüm yetişkinlerin aşılandıktan sonra 16 ve 18 yaş gruplarının aşılanacağını belirterek, "4 milyon kişiyi aşıladıktan sonra önümüzdeki Çarşamba-Perşembe günü hastalığı atlattıklarını ya da aşılandıklarını belgeleyen kişiler için geniş hizmet yelpazesini açacağız" ifadelerini kullandı.

AŞI OLANLAR VEYA VİRÜSÜ ATLATANLAR İÇİN GEVŞETME!

Koronavirüsü atlatan veya aşı olan kişiler için önemli gevşetmeler başlatılacağını belirten Başbakan Orban, belgelerin gösterilmesiyle tiyatro, sinema, sirk, fitness salonları, yüzme havuzları, kaplıcalar, hayvanat bahçeleri, lunapark, müzeler, kütüphaneler, otel, restoran ve kafeteryaların da aralarında bulunduğu birçok işletmenin hizmetlerinden faydalanabileceğini açıkladı. Sokağa çıkma yasağının başlangıcının yerel saatle 21.00'den 22.00'ye alındığı ülkede bugüne kadar en az 3 buçuk milyon kişi koronavirüs aşısının birinci dozunu aldı. Üçüncü dalgada vaka, yatan hasta ve ölü sayısının düşüşe geçtiği Macaristan'da salgınının başlangıcından beri 764 bin 394 vaka tespit edilirken, 26 bin 208 kişi de hayatını kaybetti.

VİZE ALACAKLAR ŞİMDİDEN BAŞVURMALI

Macaristan, tatil için Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ülke Türk vatandaşlarından Macaristan vizesi istiyor. Bu vizenin çıkması ise şu günlerde aksayabiliyor. Bu nedenle yaz tatilini Macaristan’da geçirmek için vize için Marin Vize Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (220 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.