Aşı turizmi başladı! 25 bin Pound'a aşı tatili!

Korona virüs salgını artık turizmle de anılmaya başladı. Bazı yatırımcılar kültürel turlardan sonra aşı turlarına da el attı.

Aşıya ulaşmak ve aşı yaptırmak birçok ülkede lüks olarak görülüyor. Yeteri kadar aşı üretilememesi ve aşı stoklayan ülkeler milyonlarca kişinin aşıya ulaşılmasını engelliyor. Durum böyleyken İngiltere merkezli Knightsbridge Circle şirketi, müşterilerine 25 bin İngiliz Pound karşılığında (Yaklaşık 250.000 TL) aşı ve tatil imkanı sunuyor. Şirket iki doz şeklinde uygulanan korona virüs aşısına kolay ulaşılabilen devletlere müşterilerini götürüyor iki doz aşıyı yaptırıyor ve lüks bir tatil imkanı sunuyor.

LÜKS AŞI TURU!

İngiltere'nin köklü gazetelerinden birisi olan Telegraph'a açıklamalarda bulunan Knighstbridge Circle isimli şirket verdikleri hizmetin detaylarını anlattı. Knighstbridge Circle aslında müşterisine göre hizmet veren bir şirket o yüzden resmiyetteki adı 'kişisel hizmet şirketi.' Şirket kişisel hizmete yönelik birçok alanda çalışmalar yürütüyor. Bu alanlardan birisi de lüks aşı turu. Şirket aşı ve tatil için müşterilerinden 25 bin İngiliz Paund yani yaklaşık 250.000 TL para alıyor. Bu paranın karşılığında müşterilerini aşının kolay ulaşıldığı ülkelere götürüyor. Aşı iki doz şeklinde yapıldığı ve aralarında en az 21 günün olması gerektiği için müşteri lüks bir tatil yaparken arada da iki doz aşısını oluyor. Bu tatilin de süresi 1 ay olarak belirleniyor.

"LÜKS TATİL VE AŞI PROGRAMININ ÖNCÜLERİYİZ"

Şirket aşıya kolay ulaşılan Birleşik Arap Emirlikleri ve Hindistan gibi ülkelerde bulunan lüks otelleri müşterileri için kiralıyor. Doktorlar odalarına gelerek bu kişilere aşı yapıyor. Şirketin kurucusu Stuart McNeill, süreç ile ilgili detayları anlattı. McNeill, “Üyelerimize şu an aşı yapabildiğimizi söylemekten çok heyecanlıyız. Bütün mevcut üyelerimize bu seçeneği sunuyoruz. Biz şu an yeni lüks tatil ve aşı programının öncüleriyiz. Güneşli bir yerde villada birkaç hafta geçiriyorsunuz, aşı oluyorsunuz, sertifikanızı alıyorsunuz ve geri dönüyorsunuz. Müşterilerimizin çoğu Birleşik Arap Emirlikleri’ne iş için gittiği sırada aşı oldu” dedi. McNeill, müşterilerin kaldıkları villada yüzme havuzu, özel bir şef ve temizlik çalışanları olduğunu da vurguladı.

ŞİRKET İKİ KİŞİDE KAMPANYA YAPTI 40 BİN PAUND

Müşterilerinin daha çok Birleşik Arap Emirlikleri’nde Pfizer ve Sinopharm aşısından olduğunu belirten McNeill, “Bugün Hindistan’da AstraZeneca ile de görüşmelerimiz olumlu geçti. Ama Hindistan ile Birleşik Krallık arasındaki vize süreci zor olduğu için Marakeş’te bir klinikle anlaşabiliriz” ifadesini kullandı. Dubai’de bir aylık konaklamalı aşı tatilinin fiyatının iki kişi için yaklaşık 40.000 İngiliz poundu (yaklaşık 400.000 TL) olduğunu söyleyen McNeill, “Bu fiyatın içinde Emirates Havayolları’nda first class seyahat, Jumeirah Beach’te deniz manzaralı konaklama ve aşı bulunuyor” dedi. 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com


4.8 / 5 (151 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.