Astana ve Almatı Uçuş Sayıları Artırılacak!

Türk Hava Yolları'ndan Kazakistan'a Yeni Yatırım Kararı!

Türk Hava Yolları (THY), Kazakistan'ın Astana ve Almatı şehirlerine yönelik heyecan verici bir adım atmaya hazırlanıyor. İstanbul'dan Astana ve Almatı'ya düzenlenen uçuş sayısını artırma planları, Kazakistan Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Komitesi ile yapılan bir görüşme sonucunda şekilleniyor.

Görüşme, İstanbul - Astana ve İstanbul - Almatı rotalarında gerçekleştirilen uçuş sayısının artırılması konusunu ele aldı. Komite Başkanı Talgat Lastaev, bu adımın yolcular için daha konforlu seyahatler ve artan yolcu kapasitesi anlamına geldiğini vurguladı.

THY temsilcileri, Anadolu Jet'in ayrı bir tüzel kişilik olarak kurulması sürecinin tamamlanmasının ardından, şirketin Mart 2024'ten itibaren Kazakistan'a uçuşlar başlatmayı planladığını açıkladı. Ayrıca, Türk Hava Yolları'na Kazakistan'a yönelik uçuşlarda beşinci derece hava serbestliği imkanının sunulması da önemli bir gelişme olarak belirtildi.

Görüşme sonucunda taraflar, uçuş ağının genişletilmesi ve uluslararası uçuş sayısının artırılması yönündeki çalışmaların sürdürülmesi konusunda anlaşmaya vardı. Türk Hava Yolları'nın Kazakistan'a daha fazla erişim sağlamak için attığı bu adım, havayolu sektöründe büyüme ve işbirliği potansiyelini artırıyor.


 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (207 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.