Avrupa Birliği’den Rusya kararı!

Avrupa Birliği’nin, Ruslara vize verilsin/verilmesin tartışmasında orta yolu bulduğu bildirildi.

Financial Times'ın kendi kaynaklarına dayandırdığı haberde, 30-31 Ağustos’ta Prag'da yapılacak olan AB Gayriresmi Dışişleri Bakanları Toplantısında Rusya ile vize kolaylığı sağlayan anlaşmanın askıya alınması konusunun ele alınabileceği belirtildi.

Habere göre AB, bazı ülkelerin Rusya vatandaşlarına vize verilmesinin yasaklanmasına yönelik çağrıları sonrasında Ruslara verilen vize sayısını azaltmak için önümüzdeki hafta bu önlemi desteklemeyi planlıyor. Avrupalı yetkililer ayrıca yılın sonuna kadar Ruslara verilen vizeler ile ilgili daha radikal değişikliklerin yapılabileceğini belirtiyor.

İSTİSNALAR OLACAK

Bununla birlikte Avrupa Komisyonu’ndan Sputnik’e yapılan açıklamada AB üye devletlerinin bağımsız olarak Ruslara verilen vizelere kısıtlama getirebileceklerini, ancak her halükarda vize verilmesini gerektiren insani durumlar, AB'de bulunan aile fertleri ve gazeteciler ya da muhalifler gibi insan kategorilerin olacağı hatırlatıldı.

Son zamanlarda Batı'da Rus vatandaşlarına vize verilmesinin durdurulması ve ülkelerin Rusların girişine kapatılması yönünde giderek artan çağrılar söz konusu.

VİZE SAYISINI 500’E DÜŞÜRECEK

Estonya, vize yasağını desteklemiyor, Finlandiya hükümeti ise daha önce ülkenin Rusya'daki vize başvurularının sayısını eylül ayının başından itibaren yarı yarıya azaltarak günde 500'e indireceğini duyurmuştu. Ayrıca Letonya parlamentosu, AB ülkelerini Rusya ve Belarus vatandaşlarına vize verilmesini durdurmaya çağıran bir bildiri kabul etti.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 3

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (154 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.