Avrupa Birliği içerisinde serbest dolaşım için ‘Yeşil pasaport’ önerisi!

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Avrupa Birliği içerisinde dolaşımı özgür hale getirmek için ‘Yeşil paraport’ önerisinde bulundu. Kurz, koronavirüs olmuş iyileşmiş ve aşı olmuş kişilere bu pasaporttan verilmesini teklif etti.

Avrupa Birliği (AB) içerisinde seyahat özgürlüğünün sağlanamaması nedeniyle birçok ülkede protesto gösterileri düzenleniyor. AB yasalarına göre Avrupa Birliği bir ülke ve tüm ülke vatandaşları tek bir ülke vatandaşı olarak kabul ediliyor. Ancak yaşanan salgın ile birlikte, birlik ülkeleri birbirlerine kapıyı kapatmış durumda. Bu kargaşaya bir çözüm getirmek isteyen Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, ‘Yeşil pasaport’ önerisinde bulundu.

AVUSTURYA BAŞBAKANI SEBASTİAN KURZ TEKLİFİNİ LİDERLERE SUNACAK!

Kameraların karşısına geçen Kurz, yarın düzenlenecek AB liderler zirvesinde birlik içi seyahat konusunda liderlere bazı öneriler sunacağını belirtti. Seyahat özgürlüğünün sağlanması için İsrail’de uygulanan ‘aşı pasaportu’ uygulamasını Avrupa Birliği için de uygulanması gerektiğini belirten Kurz, hastalığı atlatanlara ve aşı olanlara ‘Yeşil pasaport’ verilmesi gerektiğini söyledi.

BİRLİK KABUL ETMEZSE ULUSAL BAZDA HAYATA GEÇİRİLECEK!

Seyahat yasaklarının birlik içerisinde sorunlar doğurduğunu belirten Kurz, "Aşı yaptırmış veya hastalığa yakalandıktan sonra iyileşerek bağışıklık kazanmış veya yeni test yaptırmış kişiler için yeşil pasaport verilmeli" ifadelerini kullandı. AB geneli için sundukları tarzda bir önerinin kabul görmemesi durumunda ulusal bir düzenlemeye gideceklerini belirten Başbakan Kurz, ayrıca aynı görüşte olan komşu ülkelerle bu projeyi hayata geçirmek için çalışacaklarını vurguladı.

UYGULAMA İLE KOLAYCA SEYAHATLER DÜZENLENEBİLİR!

Avrupa Birliği için seyahat özgürlüğünün sağlanması gerektiğini ve bunun için yeşil pasaport uygulamasının önemli rol oynayacağını belirten Kurz, eğer liderler uzlaşı sağlarsa bu konuda teknolojiden de yararlanabileceğini belirtti. Kurz, herkesin cep telefonunda bulundurabileceği bir uygulamayla kişisel nedenle ya da iş amaçlı rahatlıkla seyahat edebileceğini savundu. Avusturya'da son 24 saatte (24 Şubat) 2 bin 6 yeni vaka görüldü, toplam vaka sayısı 450 bin 376'ya, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 36 artışla 8 bin 470'e ulaştı.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com


4.8 / 5 (211 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.